Życie w zgodzie z naturą stało się wyzwaniem XXI wieku. Tempo życia, hałas, nadmiar bodźców – to wszystko ma negatywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Dlatego tak ważne jest, by znaleźć miejsce ukojenia, w którym możemy odpocząć, najlepiej każdego dnia. Z rozwiązaniem przychodzi firma ALLCON, która buduje Atrium Oliva - inwestycję zaprojektowaną, by służyć zdrowiu i well-being.

Czy można wymarzyć sobie lepszą opcję mieszkaniową niż kameralny, stylowy apartament w zielonej dzielnicy Gdańska? Cisza, sąsiedztwo lasu, nowoczesne materiały i ekologiczne rozwiązania - to wszystko oferuje inwestycja dewelopera ALLCON - Atrium Oliva. Klimatyczne apartamenty, położone w malowniczej części Oliwy, otrzymały międzynarodowy certyfikat BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) z wysoką oceną „very good”. W Polsce jedynie cztery inwestycje mieszkaniowe otrzymały go z punktacją powyżej 60%. To dowód na to, że zastosowane materiały i technologie służą środowisku i zdrowiu oraz - co istotne – są trwałe.

Nowoczesność w zgodzie z naturą

Projektanci Atrium Oliva zastosowali najnowszą wiedzę z dziedziny neuroarchitektury i neurourbanistyki, dotyczącą wpływu otaczającej przestrzeni na mózg człowieka. Dzięki temu Atrium Oliva ma sprzyjać wyciszeniu, dbałości o siebie i dobrym relacjom międzyludzkim. Swoim układem budynki nawiązują do antycznych domów atrialnych, w których mieszkała niegdyś rzymska arystokracja. Można tu skorzystać z dobrodziejstw tężni solankowej, a ofertę well-being uzupełnia strefa SPA z sauną. Do aktywności fizycznej zachęca nowoczesny klub fitness. W bliskiej odległości znajdują się oliwskie lasy, zabytkowy park oraz ścieżki spacerowe. Atrium Oliva gwarantuje wyciszenie i kontakt z naturą, który jest niezwykle ważny dla naszego codziennego samopoczucia i dobrej kondycji. Nie potrzebujemy wakacji, żeby się zregenerować. Tutaj codziennie będziemy odpoczywać i znajdziemy ukojenie po ciężkim dniu.

Warto podkreślić, że w inwestycji zastosowano szereg rozwiązań proekologicznych. Na dachu inwestycji zamontowano panele fotowoltaiczne, zasadzono rośliny przeznaczone dla ptaków, postawiono na rozwiązania małej retencji: ogrody deszczowe i podziemny zbiornik wody, a także czujniki w glebie, które pozwalają na optymalne nawodnienie roślin. Do oświetlenia użyto energooszczędnej technologii LED. Zachowano również stary drzewostan, który gwarantuje leśny mikroklimat. Najlepszej jakości materiały, projekt w zgodzie z naturą i rozwiązania mające na celu zapewnienie najwyższego komfortu mieszkania – to wszystko potwierdza, że firma ALLCON wyznacza trendy w światowym standardzie budownictwa.

Pierwsze apartamenty w Atrium Oliva będą gotowe w IV kwartale 2023 roku.