Flow Talks

Spotkanie niezwykłych kobiet w O4 Coworking

mat. prasowe O4 Coworking Karolina Baczewska

O kryzysach, które otwierają nowe drzwi, empatii w świecie zawodowych social mediów, szansach, które się pojawiają, kiedy coś się kończy, wewnętrznym domu, odwadze podążania własną ścieżką i tym, co się dzieje, jeśli ze strachu ją porzucamy. O tym, jak to jest być jak Indiana Jones i jak zmiana miejsca zamieszkania może stać się nową szansą na drodze zawodowej - opowiadały mówczynie „FLOW TALKS. Spotkania niezwykłych kobiet”, którego pierwsza edycja została zrealizowana przez O4 Coworking 21 czerwca w jednej z przestrzeni O4 Flow w Olivia Centre.

Formuła wydarzenia była prosta - nawiązywało ono do popularnych na całym świecie wystąpień TedX. Osiem kobiet, przez dwanaście minut każda opowiadało ze swojej perspektywy o kobiecej mocy zmiany. Wśród mówczyń pojawiły się przedstawicielki różnych obszarów biznesu i profesji: Monika Ośmiałowska, Mecenas & Coach, Justyna Jakubczyk, CX Designer & Trainer, Anetta Lasota, Head of Service Process Managemnt w Thyssenkrupp, Natalia Chęć, Marketerka, Przewodniczka marek eksperckich na LinkedIn, Joanna Hirnyj, Lifecoach i Coach kognitywny Marta Moksa, CEO O4 Coworking, Ewa Marczewska, Specjalistka Data Science, artystka, urbanistka, filozofka oraz Martyna Goździuk, właścicielka firmy video marketingowej.

- Od samego początku czuć było atmosferę współdzielenia, empatii i otwartości. Spotkałyśmy się jako kobiety, które mają swoje własne historie, doświadczenia i marzenia. Wszystkie mamy jedno wspólne: chęć wzajemnego wsparcia i rozwoju. Przez całe spotkanie doświadczałyśmy różnych emocji. Były momenty, w których śmiałyśmy się razem i nie zabrakło również momentów wzruszających. Wszystkie miałyśmy możliwość wysłuchania prawdziwych historii - historii o sile, o przeciwnościach, o odwadze i o triumfach. Te historie dotknęły naszych serc i pokazały nam, że nie jesteśmy same. Dziękujemy wspaniałym mówczyniom, że podzieliły się swoimi historiami. To był dowód na to, jak potężne są kobiety, kiedy się łączą i wspierają – mówi Karolina Rymarczyk z O4 Coworking, jedna z organizatorek spotkania.

Marta Moksa, jedna z mówczyń, która zarządza zespołem O4 Coworking złożonym w większości z kobiet wyjaśnia jak kobieca moc zmiany może być rozumiana.

- Tym, co obserwuję od 8 lat jako liderka - absolutnie każda osoba w moim zespole radykalnie się rozwinęła i zmieniła przez ten czas. Nieśmiałe wzmocniły się poprzez sukcesy, zadaniowe „zmiękczyły się" przez konflikty i warsztaty integracyjne, zdystansowane zarażają się zaangażowaniem i energią od pozostałych. Kobiety potrafią być dla siebie ogromnym wsparciem - jeśli tylko czują się w relacji i sytuacji bezpieczne. Kobiety potrafią też być dla siebie piekłem - jak czują zagrożenie i niesprawiedliwość. Jedno jest pewne - kobiety naprawdę się zmieniają, rosną, wzmacniają się, uczą – mówi Marta Moksa, CEO O4 Coworking.

Zwyciężczynią I edycji na podstawie głosów publiczności została Natalia Chęć, która opowiedziała o mocy empatii i wrażliwości w biznesie.

- Idąc na Flow Talks myślałam, jeśli będzie chociaż jedna osoba, która potrzebuje usłyszeć, że oto nastała era empatii i wrażliwości w biznesie, to warto pokonać dyskomfort związany z ekspozycją emocjonalną i spędzić to popołudnie razem. Podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Przybić sobie piątkę i zorientować się, że wszystkie jesteśmy w procesie wzrastania, tworzenia i poszukiwanie. O ile milej jest, robić to wspólnie – mówi Natalia Chęć, marketererka i psycholożka biznesu.

Kolejna edycja Flow Talks planowana jest na przełomie lata i jesieni. Partnerami wydarzenia byli Olivia Star, Olivia Garden w Olivia Centre, Madama i Oaza Mindful Wellness.