Ringier Axel Springer Polska, wydawca portalu Onet i MS Group, wydawca Prestiżu podpisali umowę o współpracy. Dzięki niej teksty przygotowywane przez dziennikarzy magazynu Prestiż i Biznes Prestiż będzie można przeczytać także w Onecie.

Onet to obecnie najpopularniejszy polski portal. Wg najnowszych danych każdego dnia odwiedza go ponad 9 mln osób, co stanowi 30% wszystkich internautów. Jest także bardzo wszechstronny, gdyż tematy dotyczą praktycznie wszystkich sfer życia. Co ważne, mimo tak wielkiej masowości nie traci na jakości i merytoryczności. Powodem są zróżnicowane, wyspecjalizowane źródła informacji - ukazują się w nim materiały napisane zarówno przez dziennikarzy Onetu, jak i z innych tytułów wchodzących w skład portfolio Ringier Axel Springer Polska, m.in. Forbesa, Newsweeka, czy też Business Insider. Teraz do tego grona dołączył Prestiż Magazyn Trójmiejski.

- Bardzo się cieszę, że Czytelnicy Onetu będą mogli od teraz czytać „Prestiż” i inne publikacje wydawnictwa MS Group. To publikacje na najwyższym poziomie, a takie właśnie wyłuskujemy dla naszych czytelników — mówi Andrzej Stankiewicz, zastępca redaktora naczelnego portalu Onet.pl. I dodaje: — Znam Michała od lat. To fantastyczny dziennikarz, z którym zupełnym przypadkiem łączy mnie nazwisko. W przeszłości, podczas wspólnej pracy w „Rzeczpospolitej”, napisaliśmy wiele ważnych tekstów śledczych. Drodzy państwo, witajcie na pokładzie Onetu!

W Onecie znajdą się wybrane teksty przygotowywane przez dziennikarki i dziennikarzy Prestiżu, dotyczące różnych sfer z życia Trójmiasta – począwszy od sylwetek ludzi, opisów intrygujących miejsca, ciekawych wydarzeń i zjawisk.

– Przyjęliśmy zaproszenie Onetu, gdyż to nie tylko największy polski portal, ale trzymający wysoki poziom merytoryczny i edycyjny, pilnujący jakości tekstów. Czuć dobrą rękę jego kierownictwa: Bartosza Węglarczyka, Redaktora Naczelnego i Andrzeja Stankiewicza, Zastępcę Redaktora Naczelnego. To doświadczeni dziennikarze, mający za sobą wiele lat pracy, m.in. w Rzeczpospolitej – mówi Michał Stankiewicz, redaktor naczelny Prestiż Magazyn Trójmiejski i prezes MS Group. I dodaje: - Trójmiasto to jedno z kluczowych miejsc w Polsce. Myślę, że po Warszawie, która jest oczywistym liderem to właśnie u nas dzieje się najwięcej i to w każdej dziedzinie. Jesteśmy chyba najbardziej różnorodni, a Gdynia, Sopot, Gdańsk budzą zrozumiałe zainteresowanie w całym kraju. Teraz, dzięki współpracy z Onetem z najciekawszymi tematami będą mogli się także zapoznać czytelnicy w całej Polsce.