Medycyna estetyczna jest dla każdego. Niegdyś zabiegi poprawiania urody zarezerwowane były dla celebrytów. Dziś z usług gabinetów korzystają zarówno starsze jak i młode osoby, kobiety i mężczyźni. I choć do widoku pań w tych miejscach przywykliśmy, to obecność panów wciąż budzi zdziwienie. Czas to zmienić, bo mężczyźni coraz chętniej sięgają po zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Jak wynika z najnowszego raportu Global Market Insights Inc wartość światowego rynku medycyny estetycznej ma przekroczyć w 2032 roku 61 mld dolarów. To branża, która jest świetnie rozpędzona i nie zamierza spowalniać. Nic więc dziwnego, że stara się poszerzać grono klientów. Kiedyś zabiegi medycyny estetycznej były zarezerwowane tylko dla celebrytów, zwłaszcza jeśli chodzi o jej odsłonę z udziałem mężczyzn. Kolejne badania pokazują, że zainteresowanie zabiegami wzrasta wśród panów średnio o 20% z każdym rokiem. I choć to kobiety wciąż są w zdecydowanej większości wśród klientów klinik medycyny estetycznej, to mężczyźni zaczynają stanowić silną grupę.

Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn

Warto zaznaczyć, że nie istnieje nic takiego jak zabiegi medycyny estetycznej tylko dla mężczyzn. Panowie mogą korzystać z tych samych zabiegów, co panie i na odwrót. Po prostu niektóre z nich chętniej są wybierane przez płeć męską lub przygotowywane z myślą o tym, że to mężczyźni będą z nich korzystać. Które z nich więc wybierają najczęściej?

Bardzo często zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn są sposobem leczenia niektórych uciążliwych dolegliwości. Mowa między innymi o nadpotliwości i nadmiernym wypadaniu włosów. To dwa najczęstsze problemy, z którymi boryka się płeć męska. Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej.

Leczenie nadpotliwości polega na podaniu botoksu w wybrane partie ciała. Zabieg pozwala uzyskać natychmiastowe efekty. Jeśli zaś chodzi o utratę owłosienia u mężczyzn, to najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy jest łysienie androgenowe. Jest to związane ze zmieniającym się wraz z wiekiem poziomem testosteronu i uwarunkowane genetycznie. Pierwszą metodą leczenia jest zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego. Podawany materiał pochodzi z krwi pacjenta, a uzyskany zostaje poprzez jej odwirowanie. Wprowadzony zostaje w skórę głowy za pomocą iniekcji. W efekcie pobudzona zostaje regeneracja tkanek i zwiększa się odrost włosów. Drugim sposobem, często stosowanym, jest mezoterapia igłowa skóry głowy.

Podobnie jak kobiet, mężczyźni również zmagają się z efektami starzenia i pojawiającymi się w związku z tym zmarszczkami. Laser stosowany jest także w leczeniu przebarwień i rumienia na twarzy (trądzik różowaty). Oprócz laserowej redukcji zmarszczek, panom wprowadza się również botoks. Toksynę botulinową najczęściej podaje się, żeby zlikwidować zmarszczki mimiczne, kurze łapki i lwią zmarszczkę pomiędzy brwiami. Dzięki temu skóra jest wygładzona, a twarz wygląda na wypoczętą i młodszą.

Ciekawe jest również to, ze za pomocą zabiegów medycyny estetycznej możemy sprawić, że twarz pacjenta stanie się bardziej męska. Preparat kwasu hialuronowego jest podawany w taki sposób, aby wyostrzyć linię żuchwy, policzki oraz brodę. Proces ten nazywamy maskulinizacją twarzy.

Bywa tak, że mimo regularnej aktywności, chodzenia na siłownię, dbania o dietę i odpowiednią suplementację, ciało nie wygląda tak, jakbyśmy chcieli. Zwłaszcza jeśli straciliśmy sporo kilogramów. Na szczęście jest sporo zabiegów, dzięki którym możemy poprawić nasz wygląd. Zabieg przeprowadzany jest za pomocą innowacyjnego urządzenia, które wykorzystuje działanie nowoczesnej technologii skoncentrowanych fal ultradźwiękowych. Dzięki temu następuje redukcja tkanki tłuszczowej i wymodelowanie sylwetki. Efekty widoczne są już od pierwszego zabiegu, co z pewnością ucieszy pacjenta.

Męski plan: dzisiaj barber, jutro usuwanie zmarszczek

Czasy, gdy mężczyzna musiał wstydzić się używania kosmetyków, czy wykonywania zabiegów, odeszły już do przeszłości. Dziś płeć męska świadomie wybiera modę, stylowe samochody, barbera i zabiegi medycyny estetycznej. Często jest to podyktowane stanowiskiem w pracy czy ważną funkcją, którą pełnią, a która wymaga dbałości o każdy szczegół swojego wizerunku. Nie jest, to jednak reguła, bo panowie przychodzący do gabinetów, mówią wprost, że chcą poprawić swój wygląd, żeby czuć się dobrze we własnej skórze.

Żyjemy coraz dłużej, coraz dłużej jesteśmy aktywni zawodowo i nic dziwnego, że chcemy wyglądać jak najlepiej. To również decyduje o tym, że mężczyźni sięgają po zabiegi medycyny estetycznej. Jej dostępność i coraz większa świadomość społeczna wpływa na decyzję o poddaniu się zabiegom, które mają na celu poprawić wygląd panów, a co za tym idzie sprawić, że poczują się lepiej w swoim, męskim, ciele.