Minimalistyczne formy, wyjątkowe materiały, dbałość o każdy szczegół i tworzenie w zgodzie z naturą. Tak w skrócie można przedstawić markę biżuterii Molo Boom, która tworzy autorskie produkty ze srebra i złota, wykorzystując także diamenty.

Każda historia może być wspaniała, ich rozpoczęła się już dawno i nadal trwa. A zaczęła się od przyjaźni, ewoluowała przez lata, a teraz wychodzi na światło dzienne.

Gdy ponad rok temu zaczynały swoją przygodę z tworzeniem biżuterii wiedziały tylko jedno, że chcą tworzyć rzeczy piękne w zgodzie z naturą i jej poszanowaniem oraz nawiązujące do naturalności z wykorzystaniem darów MATKI ZIEMI. Chciały, aby produkty było wyjątkowe i niepowtarzalne, a przede wszystkim dobrej jakości oraz wytwarzane w Polsce.

Molo Boom to autorska pracownia biżuterii z Sopotu. Wyjątkowość i prostota w połączeniu ze świadomie wyselekcjonowanymi materiałami, składa się w spójną całość, gdzie współautorki, Aga i Anka, każdy produkt tworzą ręcznie.

- Ofertę kierujemy do każdej kobiety, a ostatnio również do mężczyzn. Sama kobiecość jest dla nas pewnego rodzaju sposobem postrzegania rzeczywistości i tym samym inspiracją. Wybieramy kamienie naturalne, jak najmniej przetworzone, które zawierają też części roślin. Cenimy sobie inkluzje w kamieniach, które nie nadają się do tradycyjnego wzornictwa, ale dla nas są idealne. Tak było też z bursztynami. Te, których nikt nie chciał, bo miały jakieś skazy, my chętnie przygarnęłyśmy i zrobiłyśmy z nich, m.in. nasz naszyjnik CUBE, czyli bursztyn w kształcie kostki, który sprzedajemy na targach indywidualnie

– dodaje Anka.

Od dawna wiadomo, że diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety. Te pożądane, ekskluzywne, podkreślające prestiż kamienie, od zawsze wzbudzają wiele emocji. Niewielkich rozmiarów diamenty wkomponowane w naszyjnik czy bransoletkę dodają jej zarówno wartości premium jak i szyku osobie, które je zakłada. Dzięki zachowaniu minimalistycznej formy, biżuteria z diamentami, sprawdzi się w codziennych stylizacjach. Tym samym, każdego dnia, możemy roztaczać wokół siebie blask.

- Do naszej biżuterii często wybieramy bardzo małe kamienie, z których uwielbiamy tworzyć. Są minimalistyczne i subtelne dzięki czemu możemy wkomponować je w każdą stylizację zarówno codzienną jak i wieczorową.

Nie lubimy marnotrawstwa, dlatego też często namawiamy nasze klientki, aby kupując coś z naszej kolekcji nie chowały tego co już mają do szuflady tylko łączyły nowe ze starym.

Tak samo jest z diamentami, które można dołożyć do całości i nosić na co dzień. Projektując biżuterię wybieramy diamenty w czystej postaci, tak jak je stworzyła natura i nie zmieniamy ich piękna – opowiada Aga, współautorka marki Molo Boom.

Biżuteria Molo Boom to połączenie natury, prostoty i wyjątkowych materiałów. Jej autorki nie chcą robić niczego na masową skalę, bo szanują naturę i chcą tworzyć, mając na uwadze troskę o środowisko. W swojej kolekcji marka posiada np. naszyjnik SHEE, w całości wykonany z naturalnych wyselekcjonowanych muszli pozyskiwanych z recyklingu. Natomiast flagowym produktem są MEDALIONY o nieregularnym i niejednorodnym kształcie. To projekt okręgu na wzór świata, który specjalnie jest zaprojektowany tak, aby nie dostrzegać tego, co jest na zewnątrz, tylko skupić się na tym, co kryje się we wnętrzu.

Minimalistyczne wzory, małe detale i prostota piękna wystarczą, żeby stworzyć coś wyjątkowego.