Przegląd najnowszych i najciekawszych

Trójmiasto to ważny ośrodek gospodarczy, turystyczny, akademicki, ale też kulturalny. To wszystko sprawia, że zakup mieszkania w jednym z tych trzech miast może być zarówno świetną inwestycją, jak i doskonałym miejscem do życia. Nowe mieszkania dostępne są w różnych lokalizacjach i w różnych metrażach. Jak odnaleźć się w gąszczu ofert? Prezentujemy zestawienie najnowszych i najciekawszych trójmiejskich inwestycji.

Inwestor: AB INWESTOR

Projekt: La Esquina

Apartamenty La Esquina - najnowsza inwestycja AB Inwestor to kolejne połączenie wysokiej jakości wykończenia i elegancji, idealnie wtopionych w architekturę gdyńskiego modernizmu. Apartamentowiec tym razem zaprojektowany będzie w duchu południowej architektury z prawdziwym hiszpańskim charakterem. Ta niecodzienna inwestycja zlokalizowana będzie w samym sercu Gdyni, u zbiegu ulic 3 Maja i Stefana Batorego. Sama nazwa inwestycji oraz jej charakterystyczne elementy nawiązują zarówno do samej lokalizacji (La Esquina, z jęz. hiszp. róg), jak i hiszpańskiego klimatu, który będzie można poczuć już od pierwszej wizyty w apartamentowcu.

Inwestor: BPI Real Estate Poland

Projekt: Bernadovo

Bernadovo to projekt od BPI Real Estate Poland, innowacyjnego dewelopera międzynarodowej grupy kapitałowej CFE, który postawił na topową dzielnicę Mały Kack w Gdyni. Inwestycja łączy w sobie kameralność, przestrzeń oraz wygodę. Niewielka liczba apartamentów w każdym z budynków oraz położenie osiedla na wzgórzu pośród drzew zapewnia poczucie komfortu i prywatności. Przestronne apartamenty, duże ogródki, balkony oraz tarasy oraz fakt, że ponad 70% terenu inwestycji stanowią tereny zielone oraz las, sprawi, że przyszli właściciele odnajdą tutaj spokój, bez konieczności rezygnowania z miejskiego stylu życia.

Inwestor: Yareal

Projekt: ODEA Park

ODEA Park to miejsce zlokalizowane na wzgórzu ponad miastem, pośród bujnej zieleni, z dala od zgiełku. Dla mieszkańców osiedla jedynym sąsiadem jest tutaj natura. Bujne drzewa, krzewy i zieleńce otulają inwestycję z każdej strony. Osiedle składa się z pięciu budynków. Wszystkie mieszkania dysponują balkonami, przestronnymi tarasami bądź – jak w przypadku lokali parterowych – prywatnymi ogródkami. Niektóre z apartamentów na najwyższej kondygnacji posiadają antresole. Pośrodku osiedla powstanie dodatkowy, wkomponowany w otoczenie niewielki budynek, w którym zostanie urządzona wspólna, w pełni wyposażona przestrzeń dla mieszkańców. Co ciekawe, ODEA Park nie zostanie ogrodzony, natomiast pomiędzy apartamentowcami pojawią się przestrzenie rekreacyjne i plac zabaw.

Inwestor: Moderna

Projekt: Apartamenty Antracyt

Wyjątkowa lokalizacja przy samym lesie. Apartamenty Antracyt zostały zaprojektowane tak, by łączyć bliskość natury z przywilejami życia w mieście; niespiesznie odpoczywać i szybko wyruszać. Zostawiając zgiełk miasta kilkaset metrów dalej można poczuć spokojniejszy rytm serca i bliskość własnego ciała. Projekt inwestycji nawiązuje do lokalnej przyrody: lasu i morza. Budynek doskonale wpisuje się w sąsiednią zabudowę i unikalną lokalizację tego miejsca, tworząc enklawę w otoczeniu zieleni Oliwskiego Lasu. Projektanci sprawnie wkomponowali w bryłę elementy historycznej architektury. Elewacja z połyskującej w słońcu czarnej cegły, nawiązując do naturalnego bogactwa – antracytu - prezentuje się nowocześnie i wyraziście, nadając inwestycji unikalny charakter, jednocześnie współgrając z zielenią Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Inwestor: Cordia

Projekt: Villa Jaśkowa Dolina

Villa Jaśkowa Dolina to wyjątkowe osiedle dosłownie zatopione w gdańskim Parku Jaśkowej Doliny, jednej z najpiękniejszych części gdańskiego Wrzeszcza. To miejsce blisko centrum i blisko przyrody, wyróżniające się doskonałą komunikacją i dostępnością szerokiej gamy usług i udogodnień. Kameralna, willowa zabudowa, wysoki standard wykończenia, eleganckie części wspólne zapewnią jego mieszkańcom niezwykle komfortowe życie. Osiedle to nie tylko funkcjonalne budynki, to także otaczająca je przestrzeń. W Villi Jaśkowa Dolina jest nią aż 4500 m2 zadbanej zieleni, zaprojektowanej z myślą o aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Apartamenty w Villa Jaśkowa Dolina wyróżniają się znakomicie zaprojektowanymi i dopracowanymi układami. Wszystkie lokale na piętrach są wyposażone w przestronne balkony, a te na parterze w zielone ogródki. Bez wątpienia jest to projekt, w którym zakup mieszkania jest nie tylko dobrą lokatą kapitału, ale przede wszystkim świadomym wyborem najlepszego miejsca do życia.

Inwestor: Spravia

Projekt: Osiedle Solano

Solano powstaje na granicy Gdyni i Sopotu. Mały Kack to ostatnio jeden z najbardziej pożądanych adresów w mieście. Tutaj żyje się wygodnie i bez pośpiechu, w naturalnym rytmie dnia i w rodzinnej atmosferze. W ramach osiedla powstają 2 budynki z 242 mieszkaniami od 1- do 4-pokojowych (od 27 do 142 m kw.). Wszystkie będą miały balkon, loggię lub prywatny ogródek. Hitem będą fantastyczne tarasy - szerokie i ustawne, w których zakochacie się od razu! Części wspólne będą eleganckie i ponadczasowe - z modną kolorystyką i nowoczesnymi materiałami. Powstaną miejsca do wypoczynku i rekreacji. Zazielenimy dziedziniec, sadząc krzewy, trawy i byliny. Nocna iluminacja roślin podkreśli ich walory. Architekci krajobrazu przewidzieli także wygodne meble miejskie.