Naturalnie Bernadovo

Dla siebie, dla dobrego życia

O indywidualnym podejściu BPI Real Estate Poland do inwestycji i potrzeb klienta oraz o najnowszym projekcie belgijskiego dewelopera realizowanym na Wzgórzu Bernadowo, w gdyńskiej dzielnicy Mały Kack, opowiadają specjalistki ds. sprzedaży – Patrycja Pejas i Katarzyna Mital.

Bernadovo to nie pierwsza inwestycja BPI Real Estate Poland w Trójmieście – pierwszą było oddane w 2018 roku osiedle Cztery Oceany w Gdańsku. Dlaczego zdecydowaliście się na powrót?

Patrycja Pejas: Tak, to prawda. Działalność deweloperska BPI Real Estate Poland rozpoczęła się w Polsce w 2009 roku właśnie od Trójmiasta i wymienionej inwestycji Cztery Oceany. Inwestycja realizowana była w 4 etapach i w 2018 roku zakończona została jej ostatnia faza. Jednak nasza inwestycje nie ograniczają się wyłącznie do tych trójmiejskich. Od początku działalności BPI Real Estate Poland zrealizowało łącznie 7 inwestycji w 4 miastach w Polsce: w Gdańsku – wspomniane Cztery Oceany, w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Aktualnie poza Bernadovem w Gdyni realizujemy jeszcze 4 nowe inwestycje. Są to Czysta 4 we Wrocławiu, Chmielna Duo w Warszawie, a w Poznaniu Panoramiqa i Cavallia, która powstaje w ramach joint venture BPI Real Estate Poland z Revive Poland. Kiedy zaczynaliśmy realizację Czterech Oceanów na gdańskim Przymorzu, dzielnica ta była dopiero odkrywanym przez inwestorów miejscem na mapie Gdańska. Po sukcesie tamtego projektu, długo szukaliśmy nowej, topowej lokalizacji dla kolejnej inwestycji w Trójmieście. Bardzo zależało nam na miejscu atrakcyjnie położonym, a jednocześnie nietuzinkowym. Nasz wybór padł na Wzgórze Bernadowo w Gdyni. Gdynia rokrocznie zyskuje w rankingach popularności, jest to nie tylko najbardziej słoneczne miasto w Polsce, ale i miasto najszczęśliwszych mieszkańców. Jest to też jedno z najnowocześniejszych miast w tej części Europy. Naszym zdaniem Gdynia to prawdziwie europejska metropolia, która zasługuje na unikalne inwestycje realizowane zgodnie z najwyższymi światowymi standardami – takimi właśnie jak nasze Bernadovo.

Chwalicie się Państwo, że Bernadovo powstaje „w jednej z najbardziej unikalnych lokalizacji w Trójmieście”. Czyli jakiej? Co dokładnie czyni to miejsce tak wyjątkowym?

Katarzyna Mital:Zdecydowanie jest to unikalna lokalizacja, w skali Trójmiasta, a nawet Polski, na wzgórzu w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Co więcej, tereny zielone, w tym prywatny las, stanowią aż 70 proc. powierzchni działki naszej inwestycji. Projekt ich zagospodarowania uwzględnia powstanie placu zabaw, ścieżek spacerowych i małej architektury jako elementów sprzyjających rekreacji i aktywnościom w otoczeniu natury. Bernadovo jest idealnym miejscem dla osób ceniących sobie aktywność na świeżym powietrzu jak np. spacery po lesie. Ciekawostką jest to, że w okresie dwudziestolecia międzywojennego Wzgórze Bernadowo miało idealnie warunki do lotu szybowcami i właśnie w tej okolicy w Gdyni zlokalizowane zostało główne szybowisko pomiędzy Orłowem a Wielkim Kackiem.

Kim są nabywcy mieszkań w Bernadovie? Do jakich grup klientów kierujcie Państwo tą ofertę?

Katarzyna Mital:Nasza oferta skierowana jest do osób ceniących ciszę, spokój i komfort życia. Różnorodność projektu w zakresie układów poszczególnych apartamentów sprawia, że swoje „wymarzone miejsce do życia” znajdzie tu wielu odbiorców. Wsród nich będą to zarówno rodziny z dziećmi jak i osoby niezależne. Klienci, którzy dokonali już zakupu apartamentu w Bernadovie to przede wszystkim osoby, które cenią kameralny charakter zabudowy o nowoczesnej architekturze, a jednocześnie nie chcą rezygnować z miejskiego stylu życia, to osoby znające okolicę oraz takie, które zdecydowały się na przeprowadzkę do Gdyni z innego miejsca w Polsce. Ważną grupę wśród naszych Klientów są osoby, które decydują się na zmianę miejsca zamieszkania z domu jednorodzinnego na komfortowy apartament, który w przypadku inwestycji Bernadovo zachowuje wszystkie atrybuty własnego domu, a jednocześnie zwalnia z uciążliwych obowiązków, które posiadają właściciele domów.

Nowe inwestycje z segmentu premium realizowane są z naciskiem na rozwiązania ESG. Co Bernadovo może zaproponować w tym temacie?

Patrycja Pejas:BPI Real Estate Poland zasady zrównoważonego rozwoju ma w swoim DNA, a stosowanie się do nich jest podstawą każdej realizowanej przez nas inwestycji. Mówiąc wprost, nie wyobrażamy sobie budować inaczej! Projektowane przez nas budynki charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną, co wpływa na mniejsze zapotrzebowanie na energię nieodnawialną, a tym samym na niższe koszty ich eksploatacji. Dla Bernadova ubiegamy się o certyfikat BREEAM na poziomie Very Good. Certyfikacja ta definiuje najlepsze praktyki w zakresie projektowania, budowy i użytkowania obiektów zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, a także zobowiązuje nas do stosowania materiałów posiadających certyfikaty wpływające na ochronę środowiska, monitorowanie zużycia wody i energii w fazie budowy i eksploatacji jak również ochronę sąsiadującej fauny i flory podczas prowadzenia prac budowlanych. BREEAM jest obecnie jednym ze standardów w branży nieruchomości w Europie i na świecie, stosowanym przez inwestorów, deweloperów, najemców i coraz częściej wymaganym przez klientów nieruchomości mieszkaniowych. Przygotowaliśmy również specjalne opracowanie dotyczące adaptacji budynków do zmian klimatycznych. Wynika z niego, że zaproponowane przez nas w projekcie Bernadova odpowiednie ukształtowanie zabudowy oraz starannie zaprojektowana zieleń i mała architektura na terenie inwestycji są zgodne z praktykami przeciwdziałania skutkom zmian klimatu.

Co jeszcze mieszkańcy będą mieli do swojej wyłącznej dyspozycji, a czego nie spotkamy u innych deweloperów?

Patrycja Pejas: Prywatność. Kameralność. Nowoczesność. Niewielka liczba apartamentów, bo tylko 6 lokali w każdym budynku, stanowi bardzo duży atut i stwarza atmosferę intymności. Wszystkie apartamenty będą posiadały przestronne balkony i możliwość montażu klimatyzatorów. Na ostatnich piętrach w każdym z budynków oferujemy 5-pokojowe apartamenty, które są produktem niszowym, a bardzo pożądanym. Apartamenty te dodatkowo mają duże, przesuwne okna HS oraz tarasy o powierzchni 80 mkw. Z myślą o przyszłych mieszkańcach zaprojektowaliśmy w inwestycji również salę klubową i strefę fitness z bezpośrednim widokiem na las. Oprócz tego na dachu każdego z budynków znajdą się panele fotowoltaiczne, a korzyści z uzyskanej energii odczują wszyscy mieszkańcy. Będzie wykorzystywana do zasilenia części wspólnych, a to oznacza mniejszy czynsz.

To co wyróżnia BPI Real Estate Poland od innych deweloperów, to podejście do realizowanych inwestycji i do klienta, przyszłego mieszkańca. Budujemy dla ludzi mając na uwadze ich aktualne potrzeby. Wszystkie inwestycje BPI Real Estate Poland charakteryzuje wysoki standard realizacji. Nasi klienci podkreślają, że poza lokalizacją, wysoka jakość inwestycji, jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o zakupie apartamentu w projekcie Bernadovo. Standard realizacji jest tym elementem, który wpływa na jakość życia mieszkańców, wzrost wartości nieruchomości w czasie. Duże grono kupujących podkreśla też możliwość zakupu nieruchomości od pewnego partnera jakim jest BPI Real Estate Poland o ugruntowanej pozycji na rynku i doświadczeniu. Ważną informacją dla naszych klientów jest, to, że inwestycja jest realizowana całościowo, bez podziału na etapy, co finalnie dla mieszkańców oznacza brak uciążliwości procesu budowy po odbiorze mieszkania.

Jednym z podstawowych kryteriów przy zakupie mieszkania w Trójmieście jest odległość od morza. Jak to wygląda w przypadku tej inwestycji?

Katarzyna Mital:Atutem naszej inwestycji jest niewątpliwie położenie na terenie leśnego kompleksu w bezpośrednim sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, ale również niedaleka odległość do morza - do mola w Orłowie jest zaledwie 5 km, które samochodem dzieli mniej niż kwadrans lub 25 minut jazdy rowerem.v