Remedios

Nowa placówka na medycznej mapie Trójmiasta i Pomorza

Leczenie bólu w Polsce wciąż odbiega od standardów europejskich. Sięganie po środki przeciwbólowe to dla większości jedyny sposób, by szybko pozbyć się dolegliwości bólowych. Jednak możliwości jest o wiele więcej. 19 listopada w Sopocie odbyło się uroczyste otwarcie Remedios - jednej z najnowocześniejszych klinik w Polsce, w której do leczenia bólu podchodzi się w sposób interdyscyplinarny i zintegrowany.

Na medycznej mapie Sopotu pojawiła się nowa placówka, która w nowatorski sposób ma walczyć z szerokopojętym bólem. To jedyna na Pomorzu i jedna z niewielu placówek w Polsce świadcząca kompleksowe i zintegrowane usługi medyczne w zakresie leczenia bólu. Uroczyste otwarcie Centrum Leczenia Bólu i Rehabilitacji Remedios odbyło się 19 listopada. Zaproszeni goście mogli nie tylko zobaczyć wnętrza nowootwartej kliniki, ale przede wszystkim zapoznać się z planowanymi terapiami leczenia bólu. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: Henryka Krzywonos-Strycharska (poseł na Sejm RP), Jacek Karnowski (Prezydent Miasta Sopotu) oraz lekarz Rafał Pasztaleniec z kliniki Remedios.

Specjaliści z Remedios doskonale wiedzą, że kompleksowe leczenie bólu musi obejmować wiele metod indywidualnie dobranych do stanu i potrzeb pacjenta. Aby zapewnić maksymalną skuteczność terapii, wykorzystuje się tu wielokierunkowe i kompleksowe usługi obejmujące nie tylko farmakoterapię, ale też leczenie zabiegowe, rehabilitację, psychoterapię oraz zastosowanie metod biologicznych. W ofercie znajdziemy też wszystkie dostępne na rynku usługi medyczne, których celem jest zmniejszenie bólu do poziomu akceptowalnego przez pacjenta lub całkowite ustąpienie dolegliwości oraz poprawa funkcjonowania fizycznego i psychicznego osób z bólem przewlekłym.

W najbliższym czasie klinika Remedios planuje zorganizować wydarzenie: „Remedios - Życie bez bólu. Dzień bezpłatnych konsultacji medycznych” - warto tam zajrzeć, by na własnej skórze przekonać się jak w odpowiedni sposób poradzić sobie z bólem.