Gdańszczanin, od ośmiu lat czynny zawodowo prokurator, z zamiłowania pisarz. Tej jesieni nakładem wydawnictwa Znak ukazała się jego debiutancka powieść „Krzycz, jeśli żyjesz”, opowiadająca o życiu bogatych gdańskich dwudziestolatków i okrutnej zbrodni przedstawionej z perspektywy prawdziwego śledczego. Książka okazała się bestsellerem, już w dniu premiery trafiając na listę najchętniej czytanych pozycji w kraju, zaś jej pierwszy nakład został wyprzedany w niecały tydzień.

Nazywam się Cyryl Sone.

Jestem pisarzem, autorem powieści „Krzycz, jeśli żyjesz”.

Urodziłem się w szpitalu na Klinicznej, na co dzień mieszkam w Oliwie, moim ulubionym miejscem na świecie jest Trójmiasto.

Robię zdjęcia, ponieważ myślę obrazami. Fotografuję, aby nie zapomnieć tego co widzę, pozwolić sobie na powrót do tej samej sekundy wyrwanej z pędzącej rzeczywistości.

W obrazie interesuje mnie przede wszystkim estetyka. Piękno jest ważną częścią życia, uwielbiam go szukać.

Instagram służy mi do kontaktu z czytelnikami. Mój Instagram to przede wszystkim Instastories - krótkie relacje video, w których opowiadam o kulisach pracy twórczej, zdradzam sekrety zbrodni, dzielę się setkami emocji, towarzyszących na co dzień osobie obcującej z tą najbardziej mroczną stroną życia.

Gdybym mógł zrobić tylko jedno zdjęcie, sfotografowałbym stoczniowe żurawie, widziane z Wyspy Ostrów, na tle kryjącego się za linią horyzontu słońca.

Z Trójmiastem łączy mnie coś na kształt przestępczego paktu. Razem opowiadamy o zbrodniach, kradniemy ludzkie życia i modlimy się, by nikt nas nie złapał.

Trzy najbardziej fotogeniczne miejsca w Trójmieście: dźwigi KONE, molo w Orłowie, Dolne Miasto.

Trzy ulubione adresy w Trójmieście: Ulica Elektryków, Wajdeloty, Oliwski Las

Insta nominacje @cyryl_sone

@architekt_mo_home

Kasia ma niesamowity zmysł do przestrzeni oraz wyjątkowo wysokie poczucie estetyki. Uwielbiam obserwować jak stare wnętrza zyskują nowe życie. Kasia jest w tym zakresie prawdziwą ekspertką.

@lelcia

Ruch i zdrowie. Lelcia uczy nas jak dbać o to, co ląduje na naszym talerzu, inspiruje do tego, by nie siedzieć cały czas na czterech literach, tylko zrobić coś ze swoim życiem.

@vloglola

To kobieta petarda. Ola jest osobą, która mimo wielu przeciwności losu zawsze potrafi odnaleźć w sobie siłę do działania i drogę do sukcesu. Za jej Instagramem kryje się przede wszystkim jedno słowo: motywacja

@alissvlogchannel

Wspaniały profil osoby, która potrafi cieszyć się codziennym życiem. Aliss pokazuje piękno Gdańska, a także cudowność drobnych momentów, które czynią świat lepszym miejscem.