Młody, witalny i estetyczny wygląd nie musi być już tylko odkładanym na bok marzeniem. Naprzeciw oczekiwaniom zadbanych i świadomych upływu czasu osób wychodzi minilifting. Ten zabieg wykonywany w klinice Medissima w Gdańsku spektakularnie odmładza, o czym bardzo szybko przekonują się panowie i panie. Jak zgodnie podkreślają, była to ich najlepsza decyzja.

Czas pędzi nieubłagalnie. Na kondycję skóry wpływają szalone tempo życia, mało urozmaicona dieta, nadmiar obowiązków i stres. W lustrze coraz wyraźniej widać zmęczenie i kolejne zmarszczki. Wydaje się, że twarz „wisi”, pomimo odpowiedniego nawadniania hektolitrami wody i systematycznej dbałości o wygląd. Pomocą w walce z coraz bardziej drażniącymi oznakami starzenia jest minilifting wykonywany w klinice Medissima w Gdańsku – zabieg, którego popularność rośnie, ponieważ jest gwarancją efektu wow, wraz z którym stajemy się młodsi nawet o 10 lat!

Wyraźna i korzystna zmiana

- Minilifting twarzy polega na operacyjnym odmłodzeniu i poprawie owalu twarzy – tłumaczy dr n.med. Marek Muraszko-Kuźma specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej w klinice Medissima. Zabieg dotyczy dolnej i środkowej partii twarzy, przez co charakteryzuje się mniejszą inwazyjnością w stosunku do klasycznego tzw. dużego "face liftu" W praktyce oznacza to znacznie mniejsze blizny, zlokalizowane w mało widocznych miejscach w skórze owłosionej, na skroni i w okolicy uszu – wyjaśnia doświadczony specjalista.

Zabieg można wykonywać w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu nie tylko skraca się okres okołooperacyjny - pacjenci nie wymagają hospitalizacji, ich rekonwalescencja przebiega znacznie krócej, co pozwala szybko powrócić do sprawności i kontaktów towarzyskich mniej więcej w czasie od 4 do 6 tygodni.

- Minilifting można połączyć z przeszczepem własnego tłuszczu. Jednak decyzje, co do zakresu operacyjnego zawsze należą do operującego. W Medissima podczas konsultacji omawiamy z pacjentami ich oczekiwania, zakres zabiegu oraz planowany przebieg. Tłumaczymy poszczególne etapy, a także wyjaśniamy jak najlepiej powinno się przebyć okres rekonwalescencji. Wiedza, którą zyskują pacjenci pozwala im lepiej przygotować się do zabiegu – opowiada dr Muraszko-Kuźma.

Zabiegu, który pozostaje z nami na długie lata, ponieważ jego efekty utrzymują się nawet do 8-10 lat.

Wraca dobre samopoczucie i pewność siebie

- Uprzedzam pacjentów, że po zabiegu należy spodziewać się znacznego odmłodzenia wyglądu. Z zachowaniem naturalnych rysów twarzy, widoczną poprawą owalu oraz udoskonaloną linią żuchwy bez tzw. „chomików”. Dla mnie to również wielka radość widzieć natychmiastową poprawę wyglądu, a w ślad za nim samopoczucia i pewności siebie. Oprócz młodszego wyglądu zyskujemy zadowolenie i energię – przyznaje z uśmiechem doświadczony lekarz.

O miniliftingu należy pomyśleć, kiedy cechy starzenia i zwiotczenia skóry nie są jeszcze mocno zaawansowane. Dobrym momentem jest podjęcie decyzji po 40 urodzinach, ponieważ spektakularne efekty najbardziej dotyczą grupy pan i panów do 60 lat. Po zabiegu widocznie znikają zmarszczki, a rysy są wyraziste. Wraca nie tylko promienny, młody wygląd, ale także uśmiech na twarzy.

Nie dziwi więc, że sprawianie radości poprzez poprawę życia jest misją w Medissima. Tu każdego dnia z powodzeniem wykonywane są małoinwazyjne zabiegi, skutecznie poprawiające atrakcyjność. Najwyższe kompetencje lekarzy, wykorzystanie sprzętu renomowanych firm i zamiłowanie do swojej pracy sprawiają, że szeroki zakres oferowanych usług umożliwia spełnianie najskrytszych potrzeb klientów.

Dr n. med. Marek Muraszko-Kuźma

specjalista chirurgii plastycznej

i chirurgii ogólnej