Fotopamiętnik, kanał społecznościowy, narzędzie promocji, które z powodzeniem wyparło inne social media. Instragram zaspokaja szeroki wachlarz potrzeb współczesnego człowieka i wpisuje się w fakt, że żyjemy w czasach obrazów i infografik. Jak pisał Jean Baudrillard, jest subiektywną interpretacją rzeczywistości, która zaciera granicę, między tym, co rzeczywiste, a tym co wyobrażone. Może dlatego tak namiętnie przeglądamy kolejne konta na Instagramie, które co rusz przenoszą nas w inne światy? W cyklu Trójmiejskie InstaStory prezentujemy co miesiąc najciekawsze konta instagramowe osób związanych z Trójmiastem.

Hanka tworzy treści do sieci od ponad 20 lat. Kiedyś blogowała, dziś robi podcasty, myśli też o tworzeniu filmów. Z zawodu jest fotografką wnętrz i między innymi dlatego wie, jak ważne dla naszego samopoczucie jest nasze otoczenie, o czym opowiada swoim odbiorcom. Jej znakiem rozpoznawczym są energetyzujące kolory.

Nazywam się Hania Połczyńska.

Z zawodu jestem fotografką wnętrz i architektury, działającą pod marką kroniki, a w wolnych chwilach podcasterką i zwykłą dziewczyną z Instagrama.

Urodziłam się w Gdańsku, na co dzień mieszkam w dzielnicy Jasień, a moim ulubionym miejscem na świecie jest moje kolorowe mieszkanie.

Robię zdjęcia, ponieważ jestem estetką. To mój sposób na spożytkowanie twórczej energii.

W obrazie interesuje mnie przede wszystkim szukanie trudnej do zdefiniowania harmonii, która sprawia, że dane zdjęcie po prostu ma sens.

I nstagram służy mi do prezentacji fotograficznego portfolio, a z drugiej strony jest dla mnie wizualnym dziennikiem i miejscem, w którym chcę się dobrze bawić.

Gdybym mogła zrobić tylko jedno zdjęcie, sfotografowałbym ciekawą scenerię lub interakcję człowiek-architektura, wypatrzoną przypadkiem podczas poruszania się po mieście.

Z Trójmiastem łączy mnie całe moje życie: rodzina, praca, wspomnienia.

Trzy najbardziej fotogeniczne miejsca w Trójmieście:

Park Hevelianum - kameralny park bardzo blisko centrum, o wysokiej wartości historycznej, z malowniczym widokiem na miasto i pięknym starodrzewiem – absolutnie wyjątkowa lokalizacja

Granaria - architektura na światowym poziomie, w unikatowej scenerii Głównego Miasta

ul. Jaśkowa Dolina - miejsce jak z powieści, pełne tajemniczych, starych willi z wieżyczkami, otoczonych bujnymi ogrodami

Trzy ulubione adresy w Trójmieście:

Stocznia Gdańska - z muzeami, galeriami, restauracjami, klubami i całą swoją wyjątkową historią

Park Kabata - malutki, stary park blisko mojego miejsca zamieszkania, ukryty między osiedlami – super miejsce na spacery, pikniki albo rodzinne zabawy

Nowy Port - „miasteczko w mieście”; jako jedna z niewielu gdańskich dzielnic pozostał niemal niezmieniony przez ostatnie dekady, ma niesamowitą historię i ogromny potencjał do wykorzystania

Insta nominacje @hankananas

@toyture

Z Tamarą mamy wspólne zainteresowania, np. zajawkę na kolory, jedyny w swoim rodzaju polski folklor architektoniczny i osobliwe przedmioty. Bardzo lubię tworzone przez nią treści, bo rozwijają moje poczucie estetyki i często są powodem, dlaczego zaśmiewam się po drugiej stronie ekranu.

@pieprznikpauliny

Nikt nie rearanżuje swoich wnętrz tak często, jak robi to Paulina. Podziwiam ją za umiejętność wynajdywania najciekawszego dizajnu na OLX i łatwość, z jaką przychodzi jej pozbywanie się później tych rzeczy, aby zrobić miejsce na kolejne łupy. To jedno z najciekawszych kont wnętrzarskich w polskim internecie, a warto zaznaczyć, że Paulina mieszka na jednym z gdańskich blokowisk!

@adam_kozlowski

Adam to wieczny turysta we własnym mieście (a raczej Trójmieście), zawodowy fotograf ślubny i kawosz. Lubię oglądać jego zdjęcia street'owe (tzw. fotografia uliczna), bo ma wyjątkowy talent do wychwytywania naprawdę ciekawych, łatwych do przeoczenia momentów. W ten sposób i ja staję się na nie bardziej wrażliwa.

@szafasztywniary

Joanna co prawda nie mieszka w Trójmieście, tylko w Krakowie, ale bywa na Wybrzeżu i chyba całkiem nieźle się tu odnajduje. Ale obserwuję ją przede wszystkim za to, że zawsze podsunie mi ciekawy sposób na ułatwienie sobie życia albo zmniejszenie swojego negatywnego wpływu na otoczenie i środowisko, czasem po prostu uświadomi o czymś, z czego kompletnie nie zdawałam sobie sprawy. Takich ludzi w internecie cenię najbardziej i mam nadzieję, że moje treści podobnie działają na innych - bardzo bym sobie tego życzyła :)