Take it pizza!

Zaczynamy od Gdańska. To tu znajduje się nowy lokal, który jest połączeniem klasycznego włoskiego wypieku i nowojorskich, amerykańskich smaków. Warto tutaj zajrzeć, bo pizza podawana jest na chrupkim cieście. A podążając za Nowym Jorkiem – trzeba skusić się również na panuozzzo, czyli street foodowy odpowiednik pizzy pochodzącej w Włoch

Sucha 37, Gdańsk

Yoga Studio

Teraz coś dla ducha! Anna Burzyńska otworzyła studio jogi, gdzie możecie ćwiczyć i odprężyć swoje ciało, a także skupić się na wnętrzu. Grupy podzielone są według stopnia zaawansowania, dlatego każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Dodatkowo już we wrześniu i październiku w tym miejscu rozpocznie się kurs – podstawy jogi – który pozwoli na naukę świadomej praktyki ćwiczeń.

Ogarna 120, Gdańsk

Reset Gdyński

Zmierzamy do Gdyni i natrafiamy na coś artystycznego. Gdyński Reset to drugi lokal (zaraz po Warszawie), gdzie można dostać niesamowite prezenty dla siebie lub bliskich. Znajdziemy tutaj kawał dobrego designu, książek, plakatów, vintage czy kultury. Warto tutaj zajrzeć i rozejrzeć się za czymś, co może udekorować mieszkanie, ale nawet nadać życiu trochę koloru.

Żołnierzy Armii Wojska Polskiego 2, Gdynia

Hewelke Restaurant & Bakery

Jedziemy na Wrzeszcz i udajemy się do dawnego Browaru Gdańskiego. To tutaj w zabytkowych przestrzeniach otworzyła się restauracja, której kuchnia zainspirowana jest podróżami i smakami świata. W menu są m.in. ziemniaczane pancakes, Angus burger czy chłodnik z botwiny. Każdy znajdzie coś dla siebie. Warto spróbować także deserów – klasycznych, takich jak budyń czy lody, ale w nowoczesnej odsłonie.

Jana Kilińskiego 7, Gdańsk