Wielkie otwarcie zakładu produkcyjnego Fitness Authority®

Fitness Authority® - firma, która od lat specjalizuje się w produkcji suplementów diety i zdrowej żywności dla sportowców, dynamicznie rozwija produkcję i jest gotowa na podbicie nowych rynków. 4 sierpnia w Rusocinie, niedaleko Pruszcza Gdańskiego odbyło się wielkie otwarcie nowego zakładu produkcyjnego.

Pomorska firma Fitness Authority® nieustannie się rozwija. 6 lat po otwarciu siedziby w Otominie, firma podjęła kolejny krok i otworzyła nowoczesny zakład produkcyjny w Rusocinie. Wydarzenie zainaugurowało oficjalne przecięcie wstęgi. Następnie zgromadzeni goście mieli okazję zwiedzić zakład i na własne oczy przekonać się, dlaczego mottem firmy jest: „My wyznaczamy standardy, inni nas naśladują!”®. Ten niewielki obiekt, o powierzchni ok. 1000 m2, zaskakuje nowoczesnością, automatyzacją i robotyzacją procesów oraz wydajnością produkcji.

Zakład został zaprojektowany tak, aby spełniał najwyższe standardy w zakresach bezpieczeństwa procesu produkcji (GMP) i zapewnienia jakości (HACCP). Ze szczególną uwagą i najwyższą starannością wykonany został system wentylacyjno-klimatyzacyjny, którego zadaniem jest utrzymywanie stałych warunków temperatury i wilgotności, niezależnie od tak bardzo zmiennych w naszym klimacie warunków atmosferycznych.

Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa i gwarancję jakości w procesie produkcji, zakład wykonany został z zachowaniem podziału na strefy bezpieczeństwa i klasy czystości, nadciśnienie. Tak wysoki standard uzyskano dzięki zastosowaniu materiałów, takich jak: ściany i sufity wykonane ze stali kwasoodpornej, wielowarstwowa posadzka epoksydowo-poliuretanowa, maty antybakteryjne między strefami i wielu innych rozwiązań znacząco wykraczających poza standardy w branży suplementów.

Inwestycja została stworzona w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów i konieczność zwiększenia mocy produkcyjnych firmy. Produkcja realizowana będzie w systemie trzyzmianowy. Pod koniec bieżącego roku planowana jest również certyfikacja Halal, co będzie dużym atutem i bez wątpienia zwiększy atrakcyjność oferty przy ekspansji firmy na nowe rynki. Produkty Fitness Authority® już teraz dostępne są w sklepach stacjonarnych oraz internetowych w ponad 80 krajach na całym świecie – tempo rozwoju firmy jest imponujące i w pełni zasługuje na miano lidera branży suplementacyjnej.