Dbanie o stan skóry wydaje się już czymś oczywistym. Korzystamy z niezliczonej ilości metod zapobiegania zmarszczkom czy technik poprawiających stan skóry. Dla jednych ważny jest zdrowy styl życia, dla innych zabiegi medycyny estetycznej. Jednak jak wybrać ten najlepszy? Sprawdzamy, co jest teraz na topie.

Wygląd zewnętrzny naszej twarzy i ciała ma istotny wpływ na nasze samopoczucie i samoocenę. Dlatego dbanie o zdrową i piękną skórę wpływa na zminimalizowanie upływającego czasu, a co za tym też idzie, polepszenie jakości życia. Jedni stawiają na własną ciężką pracę, inni chodzą na zabiegi medyczno-kosmetyczne, a niektórzy łączą obie metody, by uzyskać jak najlepsze efekty. Jednak ostatnio coraz częściej mówi się o metodach, które pozwalają osiągnąć jędrną skórę, piękną figurę, a jednocześnie wzmocnić mięśnie – bez bólu i wysiłku fizycznego. Jedną z nich jest INDIBA Deep Care, która wygładza zmarszczki, redukuje tkankę tłuszczową oraz modeluje sylwetkę. W Trójmieście, taki zabieg oferuje ProBody Clinic, która znajduje się w samym sercu gdańskiego Garnizonu.

Czym jest INDIBA?

INDIBA Deep Care to technologia nowa, ale już wcześniej znana i używana w medycynie, głównie w fizjoterapii. Pomaga w leczeniu, głównie układu mięśniowego. Teraz jest również stosowana w medycynie estetycznej.

- To urządzenie przyspieszające regenerację tkanek na poziomie komórkowym. Za pomocą opatentowanego systemu Proionic - fali radiowej o wyjątkowej częstotliwości 448 kHz - jesteśmy w stanie uzyskać spektakularne efekty w redukcji cellulitu, modelowaniu sylwetki, redukcji zmarszczek w obrębie twarzy, szyi, dekoltu i niwelowaniu podbródka – tłumaczy Aleksandra Niewiadomska, kosmetolog w ProBody Clinic.

Technologia ta korzysta z fal radiowych, które przenikają w głąb ciała i stymulują jego odpowiednie partie do odbudowy. To znaczy – fale działają na komórki skóry, mięśni, ścięgien i pobudzają je do pracy – regeneracji. Jednocześnie nie niszczy to poszczególnych komórek, odpowiedzialnych za naprawę, więc po zabiegu widzimy efekty natychmiastowo, a jego zastosowanie jest wszechstronne. 

- Możemy opracować każdy obszar ciała. Urządzenie aktywuje fibroblasty i bezpośrednio oddziaływuje na włókna kolagenowe. Technologia pozwala także na pracę ze świeżymi bliznami, co przyspiesza ich gojenie. Idealnie sprawdza się u kobiet, np. po cesarskim cięciu czy blefaroplastyce – mówi Niewiadomska.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg za pomocą INDIBA Deep Care, oferowany przez ProBody Clinic, jest całkowicie bezpieczny i przyjemny.

- Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać ani nie wymaga rekonwalescencji. Zabieg trwa ok. 40 minut i polega na opracowaniu danego obszaru dwiema innowacyjnymi głowicami. Podczas zabiegu odczuwalne jest jedynie przyjemne ciepło – wyjaśnia kosmetolog.

I w takiej miłej atmosferze mija cała sesja, która przypomina wizytę u masażysty. A jak wygląda zabieg? Na skórę nakłada się specjalny krem, który ułatwia poruszanie się głowic, emitujących fale radiowe. Te przenikają w głąb skóry czy mięśni, tym samym pobudzając komórki do działania. Odczuwane to jest jako ciepło, delikatnie rozchodzące się po danej części ciała.

- Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, a innowacyjność technologii pozwalająca na wykonywanie zabiegu nawet codziennie sprawia, że osiągniecie wymarzonej sylwetki czy redukcja zmarszczek, jest możliwe znacznie szybciej – wspomina Niewiadomska.

Należy jednak pamiętać, że by utrzymać i wzmocnić efekty, warto zdecydować się na powtarzanie zabiegu oraz zadbać o własne zdrowie dietą czy odpowiednim stylem życia.

Dla kogo?

Tak naprawdę każda osoba chętna, która zdecyduje się na zabieg, może go bezpiecznie wykonać na własnym ciele. Należy jednak mieć na uwadze, że istnieją wyjątki.

- INDIBA Deep Care to zabieg, który ma niewiele przeciwskazań. Jest bezpieczny także dla pacjentów, zmagających się z chorobami autoimmunologicznymi oraz nowotworami. Nie można natomiast go wykonywać w zaledwie trzech przypadkach: ostrej zakrzepicy, ciąży oraz kiedy pacjent ma wszczepiony rozrusznik serca –  podsumowuje Aleksandra Niewiadomska.