Zima to szczególnie trudny czas dla skóry. Suche i chłodne powietrze staje się wyzwaniem dla naszej cery, która o tej porze roku, może nam się poważnie zbuntować. Nie brzmi to zbyt optymistycznie, ale dobra wiadomość jest taka, że paradoksalnie jest to najlepszy moment na wdrożenie zabiegów pielęgnacyjnych. Jednym z nich jest Dermapen, który jest jesienno-zimowym bestsellerem.

Dermapen to urządzenie, które doskonale stymuluje skórę do odnowy. To bezpieczny zabieg o wysokiej skuteczności, a mechanizm jego działania jest bardzo prosty. Poprzez mikronakłucia skóry urządzeniem przypominającym gruby długopis, powodujemy mikrourazy, które stymulują skórę do samoleczenia, a jednocześnie uruchamiają procesy regeneracyjne. Zabieg ten ma niezwykle szerokie spektrum działania, jednak zdecydowanie największą popularnością cieszy się przy zastosowaniu na twarz podnosząc jej owal, spłycając zmarszczki, zwężając pory, niwelując przebarwienia czy worki pod oczami. Ponadto zabieg wzmacnia naczynia krwionośne, dzięki czemu wspiera w leczeniu pajączków oraz zapobiega ich powstawaniu. Odmładza skórę twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób z przebarwieniami, z rozstępami po ciąży lub nadmiernym odchudzaniu, a z racji, że hamuje nadmierne wypadanie włosów jest także stosowany na skórę głowy. 

Pewne jest natomiast, że zabieg powinien być wykonany przez specjalistę kosmetologa, ponieważ gdy maszyna trafi w niepowołane ręce może wyrządzić poważne szkody, takie jak: przebarwienia, blizny czy trudne do naprawienia rany w twarzy. Tuż przed zabiegiem skóra jest delikatnie znieczulona kremem znieczulającym, by pacjent nie odczuwał dyskomfortu. Zabieg polega na nakłuwaniu skóry za pomocą specjalnego urządzenia z wmontowanymi bardzo cieniutkimi igiełkami, które w trakcie zabiegu wykonują systematyczne, bardzo szybkie uderzenia w skórę. Poprzez to tworzy się sitko z mikrouszkodzeniami, które stymulują skórę do naturalnej odbudowy i regeneracji. W efekcie skóra zaczyna się nadprodukować i wytwarzać kolagen, elastynę i kwas hialuronowy, co poprawia jej gęstość i elastyczność. 

By poprawić nawilżenie czy kolor skóry dodatkowo w trakcie zabiegu możemy wprowadzać ampułki medyczne m.in.: z kwasem hialuronowym lub BB Glow. Dobieramy je oczywiście indywidualnie, dopasowując do potrzeb pacjenta. Wygojenie się skóry po zabiegu trwa kilka dni, podczas których należy o nią odpowiednio zadbać, stosując m.in. kremy łagodzące do momentu całkowitego jej wygojenia.

Głównymi przeciwskazaniami do wykonania zabiegu są aktywne stany zapalne skóry, nasilony trądzik, opryszczka, choroby nowotworowe oraz ciąża. Zabiegu Dermapen nie można wykonywać samemu w domu, a wybierając się do salonu kosmetycznego, warto zwrócić uwagę na jakich produktach oraz jakim sprzęcie będzie wykonywany. Decydujący wpływ na efekt zabiegu mają certyfikowane, a co za tym idzie bezpieczne ampułki medyczne oraz rodzaj urządzenia, najlepiej marki Dermapen.

 

Polecane salony:

ProBody Clinic
ul. Norwida 2 lok.10, Gdańsk Garnizon

Bella Clinica
ul. Rzeczypospolitej 4/151, Gdańsk

Babiana. Kosmetologia. Genokosmetyka.
ul.Hynka 6 lok. 9, Gdańsk

Prosta Kreska Pracownia Urody
ul. Haffnera 4/1,  Sopot

Centrum Medyczne dr Kubik
Skwer Tadeusza Kościuszki 15/17, Gdynia

Laser Delux
ul.Abrahama 74, Gdynia