Fotopamiętnik, kanał społecznościowy, narzędzie promocji, które z powodzeniem wyparło inne social media. Instragram zaspokaja szeroki wachlarz potrzeb współczesnego człowieka i wpisuje się w fakt, że żyjemy w czasach obrazów i infografik. Jak pisał Jean Baudrillard, jest subiektywną interpretacją rzeczywistości, która zaciera granicę, między tym, co rzeczywiste, a tym co wyobrażone. Może dlatego tak namiętnie przeglądamy kolejne konta na Instagramie, które co rusz przenoszą nas w inne światy? W cyklu Trójmiejskie InstaStory prezentujemy co miesiąc najciekawsze konta instagramowe osób związanych z Trójmiastem.

 

O tym, że „małe podróże” mogą być inspirujące i odkrywcze na swoim instagramowym profilu opowiada bohaterka tego odcinak. Jak przyznaje każdy, nawet mieszkańcy Trójmiasta, odkrywają w nim miejsca, których wcześniej nie znali. Sekret kryje się w znalezieniu nowego sposobu spojrzenia. Pynci ma również wiele pasji – rękodzieło, spacery z psami i … organizowanie „babskich wydarzeń”. Zaglądamy na jej profil. 

 

Nazywam się Asia Borowska.

Jestem babeczką z Gdańska, która nie lubi się nudzić.

Urodziłam się w Gdańsku i na co dzień mieszkam na Morenie, moim ulubionym miejscem na świecie jest Gdańsk. Uważam, że nasze miasto jest przepiękne i różnorodne, jest bogate i oferuje wiele możliwości.

Robię zdjęcia, ponieważ uwielbiam łapać momenty i nietypowe kadry. 

W obrazie interesuje mnie przede wszystkim pokazanie, że można dostrzec piękno wszędzie. Dzielę się moją perspektywą i zachęcam do szukania nowych spojrzeń na codzienne otoczenie. 

Instagram jest dla mnie miejscem, gdzie udostępniam moje zdjęcia, odkrycia ciekawych miejsc, ale przede wszystkim spotykam na nim wielu cudownych ludzi. 

Gdybym mogła zrobić tylko jedno zdjęcie, sfotografowałbym siebie z moimi psami o zachodzie słońca. 

Z Trójmiastem łączy mnie wszystko - to mój dom, moje miejsce, które uwielbiam!

Trzy najbardziej fotogeniczne miejsca w Trójmieście to: Różowa ściana przy ul. Wajdeloty w Gdańsku, Wyspa Ołowianka z widokiem na Żuraw, Punkt widokowy na Górze Gradowej w Gdańsku.

Trzy ulubione adresy w Trójmieście: Dom Przyrodników w Gdańsku, Stary budynek w Stoczni Gdańskiej, w którym znajduje się studio tańca SoSalsa, Falowiec przy ul. Wyzwolenia w Gdańsku.

 

Insta nominacje @pynci

 

 

 

@thetravellingonion 

Magda jest pozytywnie zakręconą podróżniczką. Nie usiedzi za długo w jednym miejscu. Motywuje do podróży solo, pokazuje swoje podróże i organizuje wyjazdy dla babeczek.

 

@dodoknitter 

Dodo to Kaszubka, która sama przemierza świat z plecakiem i przyciąga do siebie dużo ciekawych osób. Pokazuje jak podróżuje z namiotem przez mało turystyczne miejsca.

 

@holamartina_ 

Martynka to moja sąsiadka z Gdańska, która ma piękny uśmiech. Jest bardzo pozytywna i każdy, poczuje, że mógłby się z nią zaprzyjaźnić.

 

@miedzy.nami_ 

mama dwójki z Gdańska, która ogarnia milion rzeczy naraz - kłócące się dzieci, fotografie, Instagrama i spacery po pięknych miejscach.