Sześć firmowych załóg, sześć regatowych jachtów Delphia i krótkie, wymagające dużej koncentracji wyścigi wokół mola w Sopocie. W czerwcu, pod patronatem Prestiżu wystartował szósty sezon Trójmiejskiej Ligi Żeglarskiej. 

Pierwsze wyścigi rozegrano 20 czerwca, a w sumie do połowy lipca udało się zorganizować aż 3 rundy zawodów. Ekspresowe tempo wynikało z przesunięcia rozpoczęcia sezonu żeglarskiego. W pierwszej części sezonu najlepiej poradziła sobie załoga firmy Atena, która wygrała jedną z rund, a także zajęła miejsca drugie i piąte. Jednak rywalizacja jest tak wyrównana, że kolejne załogi – Texet/Suchocki oraz PwC Polska tracą tylko jeden punkt do liderów. Niewiele więcej traci Euro Consulting, a swoje przebłyski miały również zespoły Apteki Gemini oraz Sto Gda. 

Trójmiejska Liga Żeglarska jest kontynuacją rozgrywanej od 2015 roku Biznes Ligii Żeglarskiej. 

- Zmieniliśmy nazwę na Trójmiejską Ligę Żeglarską i zaktualizowaliśmy jej format chcąc przyciągnąć jeszcze więcej uczestników –  mówi Rafał Sawicki z GSC Yachting, organizator projektu. - Wszystko było na dobrej drodze, aby uzyskać rekordową liczbę zgłoszeń. Wówczas przyszła pandemia i wszystko się odmieniło. Na szczęście kilka zespołów podtrzymało swój akces i tak oto w mniejszym, ale jakościowo bardzo dobrym gronie, kontynuujemy rozgrywki – mówi Rafał Sawicki z GSC Yachting, organizator projektu.

W lidze startują załogi złożone z przedstawicieli firm, które zdecydowały się podjąć rywalizację na wodzie lub też zebrane grupy przyjaciół i znajomych. Wszystkie załogi do dyspozycji mają 24 - stopowe jednostki Delphia One Design. To czteroosobowe,  regatowe jachty dysponujące trzema żaglami – grotem, fokiem i genakerem. Wyścigi odbywają się na krótkich dystansach na trasie wyznaczonej wokół sopockiego mola, dzięki czemu można podziwiać zmagania żeglarzy.

- Ideą Ligi jest przyciągnięcie jak największej liczby osób na pokłady jachtów sportowych i pokazanie, że żeglarstwo regatowe jest dla każdego i nie wymaga wielkich umiejętności oraz zaangażowania finansowego – opowiada Rafał Sawicki.

Obecnie w rozgrywkach trwa wakacyjna przerwa, a uczestnicy wrócą do rywalizacji w ostatni weekend sierpnia. Zwycięzcę tegorocznej Trójmiejskiej Ligi Żeglarskiej poznamy 19 września. Regaty można obserwować z sopockiego molo, a wyniki i szczegóły znajdują się na www.trojmiejskaligazeglarska.pl 

GSC Yachting to sopocka firma, która już od wielu lat zajmuje się profesjonalną organizacją regat. W tym sezonie oprócz TLŻ organizuje także popularne regaty środowe i współtworzy Polską Ligę Żeglarską.

Prestiż od samego początku patronuje wszystkim regatom organizowanym przez GSC Yachting.