Marka North Sails znana z dostarczania luksusowej odzieży żeglarskiej otworzyła butik w Sopocie. W salonie znaleźć można modowe propozycje z wyjątkowej kolekcji ubrań stworzonej we współpracy z domem mody Prada w związku z 36. edycją Regat o Puchar Ameryki, której North Sails jest oficjalnym partnerem.

North Sails to marka założona w 1957 roku przez amerykańskiego żeglarza i złotego medalistę olimpijskiego, Lowella Northa. Sopocki salon posiada świetną lokalizację  – mieści się w ścisłym centrum kurortu, przy ulicy Pułaskiego 18, zaledwie kilka minut drogi od plaży. Asortyment jest szeroki – od wygodnych zestawów dresowych, przez ciepłe kurtki, aż po letnie obuwie i akcesoria. Pasjonaci luksusowej odzieży żeglarskiej z pewnością znajdą coś dla siebie.

Włoski dom mody, amerykańskie regaty

Prawdziwą perłą oferty North Sails jest AC36 presented by Prada – kolekcja ubrań stworzona we współpracy z włoskim domem mody Prada na przyszłoroczną edycję Regat o Puchar Ameryki. Zawody są jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń żeglarskich na świecie. North Sails jest oficjalnym partnerem odzieżowym wydarzenia, a marka Prada – partnerem tytularnym edycji.

– America’s Cup to najstarsze trofeum w sporcie międzynarodowym. Tym bardziej cieszymy się, że możemy nadal wspierać jego rosnącą pozycję wśród globalnej konkurencji – przyznaje Michał Szajko, brand manager sprawujący pieczę nad marką North Sails w Polsce. – Choć łodzie i zasady wyścigu przez lata ewoluowały, nasza wspólna historia i pasja do żeglowania pozostały niezachwiane.

Od przeszło czterech dekad North Sails zaopatruje żeglarzy wszystkich zwycięskich łodzi Regat o Puchar Ameryki. Co więcej, od 1988 roku uczestnicy zawodów korzystają także ze sprzętu sportowego wytwarzanego przez manufakturę North Sails. Kolekcja stworzona we współpracy z Pradą jest ukoronowaniem nieustannego dążenia firmy do postępu i innowacji w świecie sportów wodnych.

W zgodzie z naturą

Ubrania AC36 presented by Prada zaprojektowano w oparciu o nowy, zrównoważony design, w trosce o przyszłość Ziemi. Serie wykonana została w całości z materiałów pochodzących z recyklingu, przy zastosowaniu innowacyjnych i profesjonalnych rozwiązań.

– Uzupełnieniem naszego zaangażowania w Regaty o Puchar Ameryki jest pasja oraz entuzjazm, z jakim dbamy o nasze morza i ich ochronę – dodaje Michał Szajko. – Jako oficjalny partner Regat o Puchar Ameryki uważamy, że naszym obowiązkiem jest chronić oceany dla przyszłych żeglarzy.

 

Salony North Sails:

Sopot ul. Pułaskiego 18/20,
Mikołajki ul. Kasztanowa 10