Co może się wydarzyć, gdy spotkają się dwie młode, energiczne, pełne chęci do działania kobiety? Prawdziwa przyjaźń i rewelacyjny koncept biznesowy, który magnetyzuje coraz więcej mieszkańców Trójmiasta. Mowa tutaj o BodyInVest, czyli kompleksowym centrum pracy nad ciałem.

Projekt Dominiki Kaczorowskiej i Karoliny Szymońskiej niebawem będzie obchodził swoje 4. urodziny. To dowód na to, że pasja do sportu, bezsprzeczna umiejetność zarażania innych zdrowym trybem życia i pozytywnym myśleniem okazały się świetnym motywem do stworzenia tego wyjątkowego miejsca na mapie Gdyni. Projekt dziewczyn rozwija się w zawrotnym tempie, a ilość osób „uzależnionych” od ich treningów wciąż rośnie.

Kompleksowość w indywidualnym wydaniu

Trafiając w ręce Dominiki i Karoliny nie musisz szukać dodatkowej pomocy z zewnątrz. BodyInVest oprócz treningów EMS oferuje swoim podopiecznym pełną opiekę fizjoterapeutyczną i dietetyczną. W wachlarzu usług możemy znaleźć również coś, co wyróżnia studio na tle innych podobnych miejsc - treningi antystresowe. - Jeśli chcemy popracować nad swoim zdrowiem, powinniśmy podejść do tego kompleksowo, czyli zadbać o naszą kondycję fizyczną oraz psychiczną - przyznaje Dominika Kaczorowska. - W trakcie mojego 10-letniego doświadczenia w pracy z drugim człowiekim, zauważyłam, że prawdziwe zmiany i satysfakcję z osiąganych celów treningowych odczuwamy dopiero, gdy zadbamy o siebie z poziomu ciała
i głowy - dodaje. 

- Każda nowa osoba, z którą rozpoczynamy pracę treningową najpierw przechodzi przez pełen wywiad zdrowotny. Na podstawie udzielonych informacji jesteśmy w stanie maksymalnie dopasować obszary pracy z taką osobą w odpowiedzi na jej zapotrzebowania - mówią właścicielki studia. 

Pasja potwierdzona doświadczeniem i kwalifikacjami

BodyInVest to zespół osób nie z przypadku. Każdy specjalista w studiu to osoba z pełnym zapleczem edukacyjnym, potwierdzonym licznymi certyfikatami i dyplomami, a także praktyką z ogromną ilością rekomendacji i poleceń ze strony swoich podopiecznych. - Aspekt profesjonalnej kadry, która prowadzi klienta przez cały proces jego zmian to jedna z najważniejszych kwestii - podkreśla Karolina Szymońska. - Empatyczne usposobienie, motywacyjne zacięcie oraz uśmiech, który z automatu skraca dystans to przepis na dobre i mocne relacje, które budujemy z naszymi podopiecznymi - uzupełnia. 

Prąd który uzależnia, dla zdrowia

Na czym polega trening, który jest fundamentem biznesu BodyInVest? EMS (Electrical Muscle Stimulation) w polskim tłumaczeniu oznacza elektryczną stymulację mięśniową. To metoda treningowa, która w obecnych czasach jest uważaną za jedną z najbardziej efektywnych. - Podczas ćwiczeń dochodzi do stymulacji tkanek mięśniowych impulsami prądu zmiennego i stałego o zmiennej częstotliwości. Aplikacja impulsu odbywa się poprzez specjalny strój wyposażony w elektrody, w którym ćwiczy trenujący. Jednocześnie stymulowanych jest osiem głównych grup mięśniowych m.in. nogi, ręce, brzuch, plecy, pośladki - tłumaczą Karolina i Dominika.

Podczas treningu ćwiczący wykonuje wszystkie funkcjonalne ćwiczenia (przysiady, pompki, „brzuszki”, skłony), w trakcie których z sekundy na sekundę czuje jak ciało musi podejmować coraz większy wysiłek. - Różnica pomiędzy wykonywaniem takich ćwiczeń na siłowni a podczas treningu EMS jest taka, że w tym drugim impuls elektryczny może wygenerować ponad 100 razy więcej skurczów mięśni, niż moglibyśmy to zrobić podczas konwencjonalnego treningu personalnego w tym samym czasie. Właśnie ze względu na wysoką intensywność treningową, czas pracy ćwiczącego skrócony jest do 30 minut, max. 2 razy w tygodniu. Ilość sesji ustalana jest indywidualnie w zależności od kondycji, potrzeb oraz aktualnych predyspozycji. Pierwsze rezultaty widoczne są już po pierwszym miesiącu systematycznego treningu EMS. 

Impulsy elektryczne nie tylko budują mięśnie i ich wytrzymałość, ale także zwiększają cyrkulację krwi, co powoduje szybszy metabolizm i przyczynia się lepszego spalania tkanki tłuszczowej. - Poprzez stymulację mięśni głębokich możemy w bardzo szybki sposób pozbyć się bólu pleców, a także pięknie wyrzeźbić naszą sylwetkę. Jeśli zdecydujemy się na program Cardio EMS, możemy być pewni, że nasza wydolność wskoczy na o wiele wyższy poziom - mówią założycielki gdyńskiego centrum.

Sprzęt treningowy, który oferuje BodyInVest to Miha Bodytec, czyli bezapelacyjny lider na rynku EMS na świecie. Jako jedyna marka spełnia wszystkie wymagane regulacje prawne (DIN Standard 33961-5) dla treningu EMS. - To bardzo ważne, aby sprzęt, na którym pracujemy był w pełni bezpieczny - podkreślają dziewczyny. 

Z technologii EMS od wielu lat na całym świecie korzystają zawodowi sportowcy i profesjonalne kluby sportowe. Jednak popularność tej metody w zawrotnym tempie rośnie również wśród amatorów sportu. Jedno z pierwszych studiów EMS na Pomorzu - BodyInVest, potwierdza to poprzez swoje sukcesy i coraz większą rozpoznawalność. - Satysfakcja płynąca ze skuteczności naszych działań, a przede wszystkim słowa uznania od naszych podopiecznych to najlepszy motywator, abyśmy wkrótce rozpoczęły także inne projekty - zapowiadają założycielki studia.  

 

Gdynia, Al. Zwycięstwa 220
+48 500 117 474
www.bodyinvest.pl