POCZUJ SIĘ PIĘKNA WIOSNĄ

ŚNIADANIE DE LUXE

Poczuj się piękna wiosną - takie hasło przyświecało kolejnej edycji Śniadania de Luxe, które zorganizowała agencja medialna MS Group. Tym razem trójmiejskie grono kobiet spotkało się w przestronnych wnętrzach restauracji Szklarnia w Sopocie. Wszystko z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet.

„Wiosna, wiosna, ach to Ty!” – śpiewał przed laty Marek Grechuta. Na marcowym Śniadaniu de Luxe wyjątkowo było czuć atmosferę tej pięknej pory roku. Wśród zaproszonych gości dominowały kobiety zdeterminowane, które cieszą się życiem i chwytają je pełnymi garściami. Spotkanie odbyło się w restauracji Szklarnia Sopot, wszystko w ramach nadchodzącego
Dnia Kobiet.

Główną prelegentką eventu była Katarzyna Kobiela, trener dress code oraz etykiety biznesu, która namawiała, by skończyć z niezdrowym konsumpcjonizmem i postawić na świadomą modę.  Stylistka jednocześnie zachęcała do wcielania w życie zdrowych nawyków, w tym m.in. kupowania w second handach, przerabiania starych ubrań, wymieniania się ubraniami z przyjaciółmi, czy kupowania w sklepach marek stawiających na etykę i odpowiedzialność.

- Zanim ruszycie na zakupy sprawdźcie zawartość swojej szafy - apelowała Katarzyna Kobiela. - Warto zrobić przegląd, zastanowić się czy wszystko, co trzymamy jest nam potrzebne, i czy rzeczy są na nas dobre. Musimy znaleźć parytet, który pozwoli nam zachować trzeźwy umysł, zarówno pod względem jakościowym, jak i finansowym - podkreśla. 

Modową tematykę dopełniło wystąpienie Ismeny Warszawskiej, trójmiejskiej projektantki, właścicielki i założycielki Studio Mody Ismena. Na Śniadaniu de Luxe zostały zaprezentowane modele z trzech linii: „Ismena”, „Chic in the city” oraz „Ismena Studio” - wszystkie dedykowane na różne okazje i różne pory dnia. Każdą stylizację można było obejrzeć na żywo i wymienić kilka zdań z projektantką. 

Nie zabrakło też tematyki zdrowotnej. O zdrowym i pięknym uśmiechu oraz o faktach i mitach dzisiejszej stomatologii opowiedziała prof. dr hab. n. med. Izabela Maciejewska – specjalista protetyki stomatologicznej reprezentująca Medspec Dental w Sopocie. W swojej ofercie klinika posiada bogatą kadrę lekarzy specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii. Jak właściwie dbać o higienę jamy ustnej? Jak zachować się przy nagłej utracie zęba? Czym dysponuje współczesna stomatologia? Dlaczego protetyka jamy ustnej jest alternatywą wobec implantów? Tego wszystkiego dowiedziały się kobiety na Śniadaniu de Luxe.

W ramach wydarzenia swoje usługi zaprezentowało również Body&Mind Clinic, która bazuje na fizjoterapii manualnej, czyli na leczeniu rękami terapeuty. Specjalizacją kliniki są bóle kręgosłupa i stawów, napięciowe bóle głowy, przewlekły stres, urazy sportowe oraz otyłość. Są to więc dolegliwości i schorzenia dość często spotykane we współczesnym świecie, także wśród pracowników biurowych. O prawidłowym oddychaniu, wpływie traum z przeszłości na nasze samopoczucie oraz skutecznym dbaniu o ciało i umysł opowiadała Bogna Listewnik oraz Wojtek Kaczyk z Body&Mind Clinic.

Na Śniadaniu de Luxe pojawiło się kilkadziesiąt osób, a wśród nich liczne przedstawicielki trójmiejskiego biznesu. Na zakończenie eventu odbyło się losowanie nagród ufundowanych przez partnerów wydarzenia: zaproszenie na indywidualną konsultację od Ismeny Warszawskiej, vouchery na biżuterię od Patrycji Brendler, torba i portfel od Cream Bear, vouchery Body&Mind Clinic, BodyInVest i Soul SPA oraz masaże od Oriental SPA Sopot. Główną nagrodą był zestaw biżuterii z najnowszej kolekcji Infinity - naszyjnik i bransoletka wykonane z kamieni Onyksu, kryształu Swarovskiego i stali szlachetnej, wykonany przez Patrycję Brendler. Organizatorem wydarzenia była firma MS Group, wydawca czasopisma Prestiż, magazynów branżowych - Linia i Lustro oraz organizator eventów, m.in. 3 City Tennis Cup, Sopot Wave.