Innowacyjny skaner oka 3D DNEye® firmy Rodenstock pojawił się w salonie Optical Christex w Klifie. - Skaner jest w stanie zmierzyć indywidualną anatomię oka i jest jedynym urządzeniem na świecie, które wykorzystuje uzyskane parametry biometryczne w produkcji soczewek okularowych – wyjaśnia Aleksandra Joachimowska, właścicielka salonów Optical - Christex.

Urządzenie Rodenstock to przełom jeżeli chodzi o projektowanie soczewek okularowych. Jeszcze niedawno w ich projektowaniu opierano się na schemacie oka opracowanym przez Allvara Gullstranda. Ten szwedzki naukowiec za przełomu XIX i XX wieku za swoje dzieło otrzymał nagrodę Nobla. Jego model przedstawia oko jako narząd  o stałych parametrach takich jak długość osiowa i krzywizny sferyczne.  To uśrednienie - choć 100 lat temu przełomowe  - dzisiaj nie sprawdza się już w praktyce. Jak pokazują badania oczy nie pasują do tego modelu. Biorąc pod uwagę długość gałki ocznej, której średnia wartość wynosi 24 mm, mamy do czynienia z różnicami wynoszącymi do 10 mm. Taka różnica długości osiowej gałki ocznej może być na tyle istotna, że spowoduje niedokładność w konstrukcji soczewki. 

Skaner DNEeye® zastępuje uproszczony model Gullstranda wynikami indywidualnych danych biometrycznych oka. Dzięki badaniu na tym urządzeniu, soczewki z opcją DNEye PRO to najostrzejsze widzenie wszechczasów oraz widzenie dostosowane do indywidualnych potrzeb. Laser uwzględnia anatomię oczu, aż w 7000 punktach. Do procesu produkcji soczewek jednoogniskowych i soczewek progresywnych są brane pod uwagę następujące komponenty: topografia rogówki (w tym jej aberracje wyższego rzędu), głębokość komory przedniej, aberracje soczewki oka oraz długość gałki ocznej, która jest indywidualna dla każdego pacjenta. 

Skaner DNEye® stanowi przydatne narzędzie diagnostyczne, pozwalające na wykonanie badania  refrakcji, aberrometrii, pachymetrii przedniego odcinka oka, ciśnienie wewnątrzgałkowe, obraz rogówki, przezierność soczewki oraz keratometrię.

- Salon Optical – Christex rozpoczął kampanię „Progresy dla Profesjonalistów”, podczas której każdy klient może skorzystać z bezpłatnego profesjonalnego skanu oka skanerem DNEye® firmy Rodenstock do końca roku - mówi Aleksandra Joachimowska.