Koniec z dokuczliwym i wstydliwym problemem wypadania włosów. Innowacyjną metodę walki z tą przypadłością proponuje Klinika Gorszewska w Gdyni. Tym, którzy wcześniej bezskutecznie próbowali innych terapii pomóc może zabieg z użyciem komórek macierzystych. - To dla wielu osób nadzieja na odzyskanie włosów - mówi Magdalena Gorszewska, właścicielka kliniki. 

Klinika Magdaleny Gorszewskiej proponuje pacjentom zabiegi opartych na najnowszych technologiach. Właścicielka tego miejsca stale wprowadza do oferty nowe metody walki z wypadaniem włosów i pogłębia wiedzę o trychologii, by jak najefektywniej pomagać pacjentom. Dlatego też niedawno wprowadziła do oferty zabieg zagęszczania włosów przy użyciu komórek macierzystych pozyskanych z krwi pacjenta.

SIŁA KOMÓREK MACIERZYSTYCH

Jak tłumaczy Magdalena Gorszewska, komórki macierzyste to najbardziej pierwotne komórki tworzące struktury żywego organizmu. - W medycynie estetycznej najczęściej wykorzystuje się dorosłe komórki macierzyste, których unikatowe cechy rewolucjonizują współczesną medycynę - wyjaśnia trycholog. 

Komórki te mają zdolność do samoodnawiania, czyli nieskończonej liczby podziałów i tworzenia wyspecjalizowanych typów komórek potomnych. To sprawia, że następuje proces cofnięcia czasu, bez względu na to, czy leczonym obszarem jest skóra głowy, twarz czy stawy.

- Źródłem komórek macierzystych może być szpik kostny, krew obwodowa, krem pępowinowa, embriony, a także inne tkanki - kontynuuje Magdalena Gorszewska. - Jednak najprostszym, a zarazem najmniej inwazyjnym sposobem ich pozyskania jest krew, dlatego właśnie tę metodę wykorzystujemy podczas zabiegu wykonywanego w klinice.

Komórki macierzyste wstrzyknięte w skórę głowy oprócz funkcji samo odnawiania się mają też inną właściwość. - Gdy dostaną się do organizmu, przekształcają się w keratynocyty produkujące keratynę, czyli białko będące głównym budulcem łodygi i osłonki włosa. Ta ostatnia odpowiada za połysk, gładkość i wrażliwość włosów na działanie różnych szkodliwych czynników zewnętrznych - podkreśla właścicielka gdyńskiej kliniki.

BEZBOLESNA KURACJA

Wykonywany w Klinice Gorszewska zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych to terapia zaawansowana technologicznie, bardzo skuteczna i przede wszystkim bezpieczna dla osób zmagających się z problemem wypadania włosów. Kuracja przeznaczona jest także dla kobiet i mężczyzn, którzy walczą z łysieniem androgenowym, telogenowym i plackowatym. Zabiegowi mogą poddać się też ci, którzy chcą wzmocnić, zagęścić i odżywić włosy.

Zabieg trwa około 30 minut i dzieli się na trzy etapy. - Pierwszy to pobranie krwi pacjenta - wyjaśnia Magdalena Gorszewska. - Drugi to wyizolowanie z pobranego materiału komórek macierzystych, które następnie, za pomocą mezoterapii igłowej, aplikowane są w problematyczne miejsca. Co ważne, zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Jak uspokaja trycholog, po zabiegu niemalże od razu można wrócić do codziennych czynności, a rekonwalescencja jest bardzo szybka. Jedynym objawem ubocznym zabiegu jest lekkie zaczerwienienie skóry głowy, które ustępuje w ciągu kilku godzin po wizycie w gabinecie.

ZASTRZYK ENERGII DLA WŁOSÓW

Dla najlepszych efektów terapii z wykorzystaniem komórek macierzystych należy wykonać dwa zabiegi z miesięcznym odstępem czasu. Kondycja włosów będzie stopniowo się poprawiała. - Pacjenci najczęściej po około dwóch miesiącach zauważają, że włosy rosną szybciej, są gęstsze, mocniejsze i bardziej odżywione. W konsekwencji, są po prostu zdrowsze - zapewnia właścicielka kliniki.

W celu utrzymania pożądanego efektu zabiegi najlepiej wykonywać co pół roku.

 

Klinika Gorszewska
Gdynia, Legionów 112 lok.2 (budynek Altus) | Tel: 518 651 250
www.klinikagorszewska.pl

 

Magdalena Gorszewska

Trycholog, członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. Właścicielka kliniki trychologii i medycyny estetycznej ,,Klinika Gorszewska'' w Gdyni.