GAU to jedna z pierwszych polskich etycznych marek odzieżowych, od początku szyjąca tylko z certyfikowanych ekologicznych materiałów. Styl marki, to ponadczasowa prostota skandynawskiego minimalizmu zmieszana z odrobiną nonszalancji paryskiego stylu. Ich najnowsza kolekcja: Still in love with Basic, to hołd dla minimalizmu.

GAU to skrót od słów: „great as You / wspaniałe jak Ty”, ponieważ jej twórcy wierzą w to, że w ubraniach najważniejsza jest kobieta, która je nosi. Kobieta, która kocha swoje ciało, zna swoją wartość i lubi podkreślać to ubiorem.

- Fascynuje nas minimalizm i prostota formy, dlatego jako marka odzieżowa kierujemy się zasadą ‘less is more’. Głównie z tego powodu kochamy Basic, a także za to, że jest niezastąpioną podstawą każdej dobrej stylizacji i można go nosić na nieskończenie wiele sposobów. Na nim skupiamy większość uwagi - luźne t-shirty, wygodne bluzki, ciepłe bluzy i sexy dekolty. A wszystko uszyte z certyfikowanej bawełny ekologicznej (certyfikat GOTS oraz Oeko-Tex Standard 100), która nie zawiera żadnych toksycznych substancji, pestycydów, ftalanów, chlorowanych fenoli ani metali ciężkich, dzięki czemu można je nosić bez obawy o zdrowie swoje lub swoich dzieci - opowiada Grace, właścicielka G • A • U.

Jesienno-zimowa kolekcja na sezon 2019/2020 marki GAU to hołd dla minimalizmu i kontynuacja drogi obranej w poprzednich odsłonach brandu, dlatego w kolekcji Still in love with Basic znajdziemy luźne t-shirty z wydłużonym rękawkiem, swobodne półgolfy, obszerne golfy, a także lekkie kimona, wygodne spodnie i dwuczęściowy sleepwear. Całość otulona w kojących kolorach ziemi w odcieniach ciepłego pudru, rozgrzewającego koniaku, intensywnej musztardy czy leśnej zieleni. Brak tu zbędnych ekstrawagancji, za to króluje prosty krój i jednolite barwy, które podkreślają dążenie do wejrzenia w głąb siebie i znalezienia balansu.

- Still in love with Basic, to nie tylko myśl przewodnia kolekcji AW 2019/2020 czy hasło opisujące nasze preferencje ubraniowe, ale także deklaracja niezmienności etycznego podejścia do mody w ogóle – przyznają założyciele marki. - Deklaracją tą chcemy podkreślić, że jako projektanci i żywa tkanka przemysłu odzieżowego nie uciekamy od odpowiedzialności za otaczający nas świat i ogromny udział branży modowej w dewastacji środowiska naturalnego poprzez nadmierną produkcję, używanie sztucznych i syntetycznych tkanin, aż po wyzysk niewolniczej pracy w krajach trzeciego świata. Jako marka etyczna i ekologiczna robimy kolejny krok w stronę zrównoważonego rozwoju.

Tak więc, GAU to nie tylko ubrania, ale także dbałość o otaczający nas świat. Wszystkie kolekcje projektowane są w pracowni w Gdyni, a szyte w lokalnej gdyńskiej pracowni krawieckiej z organicznej bawełny dzianej w polskiej dziewiarni. Cały proces tworzenia ubrań przebiega w duchu slow fashion. Tutaj nie znajdziecie inspiracji z wybiegów największych domów mody ani fashion week’ów, lecz autorską myśl podkreślającą najważniejsze założenia marki, a więc bliskość naturze i ekologii.

Nowa kolekcja jest dostępna online na www.gaubrand.pl a także w Studio GAU przy ulicy Świętojańskiej 23/20 w Gdyni.