Wiele słychać o leczeniu implantologicznym w mediach czy internecie. Czy wiemy jednak z czym się to wiąże? Jakie są rzeczywiste wskazania i przeciwwskazania? Ile czasu trwa takie leczenie? Dr Google podaje nam wiele, często sprzecznych odpowiedzi i nie raz potrafi nas nastraszyć, lub obiecać gruszki na wierzbie...

W Advanced Implant Centre, SmileClinic Chmielewski i Karczewska dbamy o to, aby nasz Pacjent uzyskał wszelkie informacje o dostępnych możliwościach leczenia i podejmował decyzje o swoim zdrowiu i wyglądzie świadomie. W przypadku pacjentów z brakami zębów, lub zębami do usunięcia zaczynamy od wizyty konsultacyjnej, na której ważne jest dla nas zapoznanie się z oczekiwaniami Pacjenta. W końcu każdy z nas oczekuje czegoś innego i wymaga indywidualnego podejścia.

Aby ocenić, czy można wszczepić implant, potrzebne jest aktualne badanie tomografii komputerowej wiązki stożkowej (CBCT). Pokrótce, to trójwymiarowa informacja o kości szczęki czy żuchwy. Bez obawy jednak. Badanie takie, nie spowoduje, że zaczniemy świecić. Dawka promieniowania jaką otrzymujemy w trakcie takiego badania jest taka, jak podczas wyjazdu spędzanego na słońcu czy długiego lotu samolotem.

Konieczne do zaplanowania leczenia są również modele zębów pacjenta. Przeważnie uzyskiwane one są przez dentystów z wycisków. Wychodząc naprzeciw wymaganiom naszych pacjentów, korzystamy z najnowocześniejszych technologii, w tym skanerów wewnątrzustnych. Dzięki temu często nie musimy wykonywać wycisków, a proces jest dla pacjentów mniej uciążliwy.

Po uzyskaniu tych informacji już na pierwszej wizycie, jesteśmy w stanie omówić zakres koniecznych działań i umówić się na zabieg. W ciągu jednego dnia zabiegowego zabezpieczamy naszych Pacjentów tak, aby mogli bez skrępowania uśmiechać się - tymczasową koroną lub mostem, w zależności od zakresu prac. Ten etap jest ważny, ponieważ to również „jazda próbna”. Dzięki pracy tymczasowej określamy ostateczne kształty zębów, jak i ich wzajemne kontakty. Ważne jest aby nie tylko pięknie wyglądać, ale również aby wydolnie żuć.

Po odpowiednim okresie gojenia, zależnym od wskazań medycznych i wykonanego zabiegu, wykonujemy dla naszych Pacjentów piękne, pełnoceramiczne, biozgodne, trwałe prace ostateczne.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nas w naszej klinice. Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania i zatroszczymy się o Państwa indywidualne potrzeby.

 

SmileClinic Klinika Stomatologii Estetycznej i Implantologii 

Gdańsk, ul. Szymanowskiego 2. Tel: 58 521 93 93 

www.smileclinic.pl