Każdy z nas pragnie mieć zdrowe, gęste i lśniące włosy. Jednak niekiedy jest to niemożliwe, kiedy problemem staje się nadmierne wypadanie włosów lub łysienie. Jeżeli do tych problemów, dochodzą te związane z chorobami skóry, jak np. łuszczyca czy łupież, sytuacja potrafi być bardzo uciążliwa, powodując ogromny dyskomfort. Na szczęście, medycyna nieustannie się rozwija, a efektem ostatnich lat jest trychologia.
Piękne włosy wyłącznie dla wybranych?
Nic bardziej mylnego. W moim pojęciu dla świadomych, ponieważ o każdy dar natury należy dbać.
Odpowiednimi kosmetykami?
To połowa sukcesu. Stan włosów jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w organizmie. Na ich kondycję ma wpływ szereg czynników, z których nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Najważniejsza jest diagnoza, która pozwala rozpocząć efektywną terapię, tak w przypadku wypadających włosów, jak i uciążliwego łupieżu i łuszczycy.
Jak się tego dowiedzieć?
Korzystając z pomocy trychologa – specjalisty w leczeniu chorób włosów, takich jak łysienie, wypadanie i dermatozy skóry.
Czym jest trychologia?
Trudną dziedziną wymagającą treningu własnego charakteru. Praca ze schorzeniami trychologicznymi wymaga czasu i cierpliwości. Efekty będą widoczne wtedy, kiedy trycholog i pacjent współpracują ze sobą, są jednakowo konsekwentni i mają wspólny cel.
Z jakimi problemami najczęściej borykają się Polacy?
Niezmiennie wypadające włosy i łysienie. Statystyki są bezwzględne – coraz więcej osób cierpi na te dolegliwości. To, co dzieje się na głowie natychmiast przekłada się na stan ducha, więc tylko szybko podjęte działania zatrzymają niekorzystny rozwój sytuacji. Do naszej kliniki najczęściej zgłaszają się pacjenci z zaburzeniami funkcjonowania skóry głowy, a także z wypadającymi i osłabionymi włosami. Szukając pomocy przyjeżdżają nawet z najdalszych zakątków kraju.
Czym zaskoczy pierwsza wizyta u trychologa?
Podstawą do postawienia diagnozy jest zbadanie skóry głowy i włókien włosowych za pomocą aparatu trichoskopowego, pozwalające również porównać gęstość włosów w różnych partiach na głowie. Dysproporcja w różnych partiach wskazywać może na konkretne schorzenie. Kolejnym etapem jest delikatne przeciąganie palcami po włosach pacjenta i sprawdzenie ilości wypadających włosów. Następnie specjalista obserwuje dany obszar przy zbliżeniu ok. 200x . Badanie to sprawdza się w diagnozowaniu problemów ze skórą głowy, ponieważ łojotok, łupież, łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca, grzybica często nie są w pełni widoczne gołym okiem. Dzięki trychoskopowi określimy poziom aktywności mieszków włosowych, intensywność łysienia oraz odrost włosów. Często specjalista wyrywa klika włosów w celu zbadania kondycji cebulek włosów. W naszej klinice poza badaniami przeprowadzony jest dokładny wywiad, umożliwiający postawienie diagnozy i zalecenie najefektywniejszego planu leczenia.
Na czym polega terapia?
W efektywności leczenia najważniejsza jest częstotliwość wykonywania zabiegów oraz kontynuowanie terapii w domu. Stosujemy detoksykację skóry głowy Oxygen Detox, infuzję tlenową z komórkami macierzystymi, oksybrazję skóry głowy, elektrostymulację, darsonwalizację, mezoterapię igłową, peptydową terapię zagęszczania włosów oraz terapię osoczembogatopłytkowym, pozyskiwanym z własnej krwi.
Ile potrzeba czasu, aby włosy wróciły do ładu?
W zależności od schorzenia, od miesiąca do nawet pół roku. W przypadku łuszczycy, czy łojotokowego zapalenia skóry leczenie jest intensywne przez pierwszy kwartał. Potem prewencja – podtrzymująca efekty przy zmniejszonej częstotliwości stosowania. Podobnie odbywa się to w kuracji leczenia łysienia.
Na łysienie też jest rada?
Popularnością cieszy się skuteczna terapia peptydowa włosów z zastosowaniem
rewolucyjnej formuły 7 peptydów i kwasu hialuronowego oraz opatentowanej technologii Sustained Release Technology. DR.CYJ Hair Filler. Rezultaty widać po pierwszym zabiegu, które docenili lekarze dermatolodzy, przyznając nagrodę “Perła Dermatologii Estetycznej 2017”. Nieco innym rozwiązaniem jest terapia osoczem bogatopłytkowym. Odwirowanie krwi pozwala na uzyskanie osocza o bardzo dużej koncentracji płytek krwi, a co za tym idzie czynników wzrostowych, pobudzających regenerację tkanek i odrost uszkodzonych włosów. Oba rozwiązania są efektywne i co ważne bezpieczne!
Jak dbać o włosy na co dzień?
Chcąc cieszyć się pięknym wyglądem włosów należy zadbać o skórę głowy i wzmocnić cebulkę włosa. Gdy zauważymy problem nie działajmy na oślep – zwróćmy się do trychologa, który nie tylko pomoże, ale stanie się również ważnym sprzymierzeńcem dla pięknych włosów po zakończeniu terapii.