Dorośli 3 km, a dzieci od 200 m do 1 km – tyle będą musieli przepłynąć uczestnicy drugiej edycji zawodów Gdynia Baltic Challenge by AquaWave 2019, które już we wrześniu odbędą się gdyńskiej plaży.

Najwięcej dystansów zaplanowano dla dzieci. Najmłodsze, w wieku 10 – 11 lat będą musiały przepłynąć 200 m, rok starsze 500 m, a te w wieku 14 – 15 lat aż 1 km. Trasa będzie biec wzdłuż nadmorskiego bulwaru,

Dystans 3 km z kolei podzielono na 9 kategorii wiekowych. Najmłodsza to 16 – 20 lat, a najstarsza – powyżej 56 lat. Wszystkie te konkurencje zawodnicy pokonają bez pianek. Pływanie w piankach odbędzie się w kategorii open. Liczba zawodników jest ograniczona – do 50 dzieci i 250 dorosłych.

Zawody odbędą się 1 września. Data nie jest przypadkowa. Inspiracją dla zorganizowania imprezy był wyczyn Sebastiana Karasia, który pokonał wpław 100 - kilometrowy dystans dzielący Kołobrzeg i duńską wyspę Bornholm. Przepłynięcie Bałtyku zajęło mu 28 godzin i 30 minut. Warto też wspomnieć, że Sebastian jest pierwszą osobą w Polsce i na świecie, której udała się ta niezwykła sztuka. Ponadto jest mistrzem Polski w pływaniu na wodach otwartych - zdobył 50 medali we wszystkich kategoriach wiekowych. Do Sebastiana należą także rekordy w 24-godzinnym i 12-godzinnyn pływaniu non-stop oraz najlepszy polski czas pokonania wpław Kanału La Manche. Sebastian Karaś jest ambasadorem zawodów.

Partnerem tegorocznej, drugiej już edycji jest AquaWave, a patronat medialny nad imprezą objął Prestiż Magazyn Trójmiejski.