Sekretem młodzieńczego piękna jest naturalny proces odnowy skóry. Tą wiedzę wykorzystuje medycyna regeneracyjna, która wspiera nas w walce z upływającym czasem i ma na celu wspomaganie procesu gojenia, regeneracji oraz naprawy uszkodzonych tkanek. Skutkiem tych działań, jest piękna, promienna i jędrna cera. 

Skóra to, jeden z najważniejszych organów człowieka. Zbudowana jest z trzech głównych warstw - naskórka, skóry właściwiej i tkanki podskórnej. Każda z nich posiada inne właściwości i funkcje. Najbardziej powierzchowna pełni funkcję bariery ochronnej. Znajduje się na niej martwa warstwa rogowa, która cyklicznie się złuszcza. Naskórek ochrania nas przed czynnikami zewnętrznymi i utratą wody. Druga warstwa, odpowiada za grubość skóry, która odgrywa znaczącą rolę w wizualnych aspektach. Zbudowana jest z macierzy zewnątrzkomórkowej i zanurzonych w niej fibroblastów, które produkują kolagen zapewniający wytrzymałość, jędrność i sprężystość. Macierz zewnątrzkomórkowa, to żel zbudowany z kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego, mającego zdolność do wiązania i zatrzymywania wody w tkankach. Zwiększa objętość i napięcie skóry. Tkanka podskórna, to główne komórki tłuszczowe pełniące funkcje termoregulacyjne. 

Nasza twarz zbudowana jest z żywej tkanki, w której codziennie zachodzą procesy produkcji i rozpadu. Komórki dzielą się, powstają nowe, a stare obumierają. Dzieje się tak z kwasem hialuronowym oraz kolagenem. Dzięki procesom syntezy i degradacji, odbywa się nieustannie przebudowa tkanek. W taki sposób z naszego ciała znikają defekty i uszkodzenia. Statystycznie, od dwudziestego piątego roku życia rozpad zaczyna przeważać nad odbudową. Następuje degradacja tkanki łącznej, kości ulegają resorpcji, tkanka mięśniowa ścieńczeniu, a tkanka tłuszczowa zanika. Zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego oraz produkcja kolagenu i elastyny. Wiąże się to z mniejszą ilością fibroblastów. 

– Znajomość procesów zachodzących w naszej skórze to klucz do zrozumienia regeneracji wykorzystywanej w medycynie estetycznej – mówi lekarz Ilona Gruszczyńska z kliniki medycyny estetycznej EmiA. - Przebudowa macierzy zewnątrzkomórkowej jest konieczna do odmłodzenia starzejącego się ciała. Pobudzenie fibroblastów odgrywa w tym procesie znaczącą rolę. Stosując odpowiednie metody możemy umiejętnie zmusić komórki do zwiększonej pracy. Tak, aby produkcja przewyższyła rozpad. Należy pamiętać, że komórki u osób starszych będą wymagać większej liczby bodźców, aby efekt był zadowalający.

Ilona Gruszczyńska radzi, aby nie czekać, aż nasza skóra się zupełnie rozleniwi. Zabiegi regeneracyjne zaleca się już u osób po trzydziestym roku życia. Takie usługi poprawią koloryt i teksturę skóry, zwiększając napięcie tkanek. Dodatkowo wyrównają nierówności spłycając drobne zmarszczki. Specjalistka poleca frakcyjną RF mikroigłową. Nowoczesne urządzenie wykorzystuje zdolności regeneracyjne organizmu. Zabieg polega na nakłuwaniu i kontrolowanym poparzeniu skóry. Nakłucie jak i podgrzanie powoduje częściowe uszkodzenie struktury skóry. Wywołuje to silna stymulację regeneracyjną. W strefie objętej zabiegiem tworzy się nowa tkanka, która jest młoda i posiada prawidłową budowę. 

– Sekretem w utrzymaniu młodego i promiennego wyglądu, niezastąpiony jest laser frakcyjny - narzędzie dermatochirurgiczne o wszechstronnym przeznaczeniu. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii może być stosowany do długotrwałej regeneracji skóry. W chwili obecnej jest to najskuteczniejsza i najnowocześniejsza metoda odmładzania skóry i redukcji jej mankamentów – wyjaśnia Ilona Gruszczyńska.

Wygląd naszej skóry, kiedy i w jakim stopniu zacznie się starzeć zależny jest od czynników genetycznych i środowiskowych. Drugi powód jest bardzo istotny. Promieniowanie UVA uszkadza kolagen i elastynę powodując powstawanie przebarwień. Palenie tytoniu upośledza krążenie w skórze, co skutkuje ścieńczeniem skóry oraz pojawieniem się zmarszczek. Stres, brak snu również pozostawia piętno, ponieważ właśnie w trakcie snu nasz organizm ma czas na regenerację i odnowę. Zdrowie i kondycja naszej skóry ogromnie wpływa jak postrzegamy nasz wiek i jest jego widocznym wskaźnikiem. 

 

INDYWIDUALNA SPECJALISTYCZNA PRAKTYKA LEKARSKA ILONA GRUSZCZYŃSKA

Gdynia, Długa 12/1 
tel. 509 509 222
EmiA.gdynia@gmail.com
Instagram  @emia.medycyna.estetyczna
Facebook/EmiA Medycyna estetyczna