PORT LOTNICZY GDAŃSK WŚRÓD NAJLEPSZYCH NA ŚWIECIE!

Port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy znalazł się w dziesiątce najlepszych lotnisk na świecie w ocenie pasażerów. W rankingu firmy Airhelp uwzględniono 130 lotnisk z całego świata, w tym trzy z Polski. 

Ranking satysfakcji podróżujących i korzystających w lotnisk powstał na bazie 40 tysięcy ankiet. Zorganizowała go firma Airhelp, zajmująca się prawami pasażerów. Ankiety przeprowadzono w 2018 roku wśród pasażerów w 40 krajach. Oceniali oni punktualność, jakość usług oraz możliwość dokonywania zakupów. Port Lotniczy w Gdańsku zajął
w tym badaniu wysokie, piąte miejsce uzyskując między innymi 8,2 pkt. za punktualność, 8,7 pkt., za jakość obsługi oraz 8,5 pkt. za ofertę gastronomiczną i opcje zakupowe.

- To dla nas wyjątkowe wyróżnienie, bo dokonane na podstawie opinii naszych pasażerów. Jesteśmy zadowoleni, że tak wysoko ocenili jakość usług świadczonych na gdańskim lotnisku. To dla nas także duże wyzwanie na przyszłość – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy.

W ocenie specjalistów firmy Airhelp, którzy badali zadowolenie pasażerów, największym problemem stojącym obecnie przed lotniskami jest ich przeciążenie. Przemysł lotniczy przeżywa gwałtowny wzrost turystyki. Światowe szacunki wskazują, że międzynarodowe przyjazdy turystów na całym świecie wzrosły o 6%, do 1,4 mld w 2018 roku. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy planuje w 2019 roku obsłużyć ponad 5 mln pasażerów i zrealizować prawie 49 tys. operacji lotniczych. 

 

10 najlepszych portów lotniczych na świecie w 2019:

1. Port Lotniczy Hamad w Doha w Katarze

2. Port Lotniczy Haneda w Tokyo w Japonii 

3. Port Lotniczy im. Elefteriosa Wenizelosa  w Atenach w Grecji 

4. Port Lotniczy Afonso Pena w Kurytybie  w Brazylii 

5. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy

6. Port Lotniczy Moskwa- Szeremietiewo  w Rosji

7. Port Lotniczy Changi w Singapurze

8. Port Lotniczy Hajdarabad w Indiach

9. Port lotniczy Los Rodeos na Teneryfie   w Hiszpanii 

10. Port Lotniczy Campinas-Viracopos w Brazylii 

52. Port Lotniczy im. Chopina  Warszawa Okęcie

112. Kraków Airport im. Jana Pawła II