Już po raz piąty Majątek Ziemski Ciekocinko będzie gospodarzem prestiżowych zawodów jeździeckich Baltica Equestrian Spring Tour 2019. Tradycyjnie wśród startujących pojawią się gwiazdy
światowej hippiki.

Profesjonalna infrastruktura, doskonale przygotowane areny, niezwykła atmosfera, międzynarodowe towarzystwo – to wszystko sprawia, że dwa razy do roku do Ciekocinka zjeżdżają najlepsi zawodnicy na świecie:  trzykrotna medalistka olimpijska - Elizabeth "Beezie" Madden (USA), wicemistrz świata z 2011 roku oraz brązowy medalista w drużynie na IO w Londynie - Abdullah Al Sharbatly (Arabia Saudyjska) oraz Lider Longines Global Champions Tour, Wicemistrz Europy w konkursach indywidualnych i Mistrz Europy i Złoty Medalista Olimpijski w konkursach drużynowych - Ben Maher (Wielka Brytania). Jak zapowiadają organizatorzy podobnie podczas tegorocznej, jubileuszowej edycji. W ciągu trzech tygodni zawodów na arenach sportowych w Ciekocinko zostanie rozegranych ponad 90 konkursów, w tym Grand Prix CSI3 * Gold Tour 4, z grupy C Longines Ranking, z łączną pulą nagród w wysokości 200 000 zł.

Zawody w Ciekocinku są częścią cyklu Baltica Equestrian Tour, który w tym roku odbędą się już po raz 10. Z tej okazji organizatorzy zadbali również o dodatkowe atrakcje dla uczestników i gości odwiedzających Ciekocinko m.in.: targ produktów regionalnych, rodzinny piknik z okazji Dnia Dziecka oraz koncert wokalistki Jazzowej – Doroty Miśkiewicz.

Impreza potrwa od 20 maja do 9 czerwca.