L'assai ® Medical Clinic ODKRYJEMY TWOJE PIĘKNO

Matylda Promień

Szczęśliwi, zdrowi, wysportowani, dobrze wyglądający, spełnieni na każdej płaszczyźnie – tak zadbaną kobietę i zadbanego mężczyznę postrzega Anastazja Skuras, lekarz medycyny estetycznej, chirurg, flebolog, lekarz systemu Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz członek International Union of Aesthetic Medicine (UIME), reprezentująca L'assai Medical Clinic w Gdyni. W rozmowie z Prestiżem mówi między innymi o tym jak współczesna medycyna estetyczna przywraca poczucie własnej wartości i jakie są aktualnie wiodące trendy w branży urodowej.

Piękno polega na właściwej proporcji i blasku – taki cytat można znaleźć na stronie internetowej kliniki. Co się za tym kryje?

Wielopłaszczyznowe piękno zawierające nie tylko świeżą, zdrową i odżywioną skórę, lecz również wygląd naturalny. Zawsze staram się przekonać pacjentów, że lepsze jest wrogiem dobrego. Mottem naszej kliniki jest: Odkryjemy Twoje piękno. Każdy nasz pacjent jest piękny, my je tylko odkrywamy. I o to właśnie chodzi! Nie o kopiowanie wyglądu, lecz o własne unikatowe piękno. Nie o polepszanie tego, co już z założenia jest doskonałe, lecz o równowagę.

Czy osoby zgłaszające się na zabiegi są młodsze niż kiedyś? Czy sądzi Pani, że to nasza kultura zmusza nas, aby wyglądać dobrze w każdym wieku?

To prawda, zgłaszają się do nas coraz młodsi pacjenci i niezmiernie mnie to cieszy. O wiele lepiej jest zadbać o skórę i wygląd wcześniej, efekty są wówczas skuteczniejsze. Czekając do ostatniej chwili, nie uda się osiągnąć tak spektakularnego wyniku jak regularnymi zabiegami. Kultura? Moim zdaniem pacjenci są coraz bardziej świadomi również swojego wyglądu. Dbałość o niego zwiększa ich poczucie własnej wartości, co pozytywnie wpływa na relacje z partnerem, otoczeniem, wydajność w pracy, odzwierciedla się we wszystkich aspektach życia… etc Wszystko się ze sobą łączy. Chcemy wyglądać dobrze, ale również tak się czuć.

Oferta zabiegów w Klinice L’assai jest bardzo obszerna. Porozmawiajmy na początek o tych z zakresu medycyny estetycznej. Które z nich cieszą się największą popularnością i jaką kierujecie się filozofią przy tworzeniu oferty w tym
akurat zakresie?

Przede wszystkim skupiamy się na tym, by stosować najlepsze preparaty. Czym się kierujemy? Potrzebami pacjenta, lecz również jego dobrem. Zdarza się, ze pacjent zgłasza się do gabinetu z określonym założeniem, które niekoniecznie jest dla niego dobre. Rozmawiamy wówczas i obrazowo tłumaczymy, który zabieg będzie w danej chwili najlepszy. Dzięki temu budujemy coraz większe zaufanie, czego korzyści widać również w terapii.

Czy w przypadku medycyny estetycznej można mówić o trendach? W jakim kierunku zmierza medycyna estetyczna.

Oczywiście. Wiodącym trendem w chwili obecnej w medycynie estetycznej jest tzw. natural look. Skupiamy się na tym by metamorfoza nie była znacząco zauważalna, a żeby stanowiła jedynie muśnięcie
świeżością.

Trzy najlepsze zabiegi na skórę twarzy na zimę.

Mamy tutaj wiele możliwości. Z całą pewnością głęboka mezoterapia igłowa, wykonywana jedynie przez lekarzy, daje spektakularne efekty. Oczywiście dobrze jest je podtrzymać zabiegami kosmetycznymi, lecz warto zacząć od formuły dającej mocne fundamenty przemiany kolagenowej skóry. Świetnymi zabiegami są również mezoterapia głęboka igłowa osoczem bogatopłytkowym oraz nowość z komórkami macierzystymi. Każdy z tych alternatywnych zabiegów zostanie dostosowany indywidualnie do potrzeb pacjenta. Pamiętajmy, że podobnie jak słońce, zimowa aura nie sprzyja naszej skórze, chrońmy ja więc jak najlepiej.

Jakie jeszcze zabiegi i z jakich dziedzin medycyny można wykonać w L’assai Medical Clinic?

W naszej klinice proponujemy szeroki wachlarz usług medycznych. Poza medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną są to zabiegi z zakresu urologii również estetycznej, ortopedii estetycznej, chirurgii ogólnej i naczyń, ginekologii estetycznej
oraz neurologii.

Do niedawna zagadnienia związane z urologią czy ginekologią estetyczną były tematami dość wstydliwymi. Czy dziś jesteśmy bardziej otwarci i chętniej decydujemy się na skorzystanie z możliwości, jakie oferują wspomniane dziedziny?

Z całą pewnością ludzie stają się bardziej świadomi. Urologia estetyczna czy ginekologia estetyczna wiążą się z seksualnością, która to stanowi bardzo istotny element naszego życia. Zawsze tak było, niestety społeczeństwo przez ostatnie dekady uznawało te dziedziny za tematy tabu. Udane życie seksualne przekłada się na szczęście dnia codziennego, zwiększa poczucie własnej wartości, w zasadzie oddziałuje na każdy element naszego życia. Które z zabiegów są rewolucyjne? W tych dwóch specjalnościach z pewnością modelowanie okolic intymnych, dlatego tez często zgłaszają się do nas nie tylko pojedynczy pacjenci, lecz również pary.

 

L'assai Medical Clinic 

Gdynia, ul. Hryniewickiego 6 C (Sea Towers), gabinet 9.

Tel: 889 877 705  |  https://www.lassai.pl/ |  FB: lassaimedicalclinic