Klinika Novique

Twoja przyjaciółka od menopauzy

Mariusz Łukaszuk, Ginekolog androlog

 

Gdy nasze ciało zaczyna wysyłać nieznane nam wcześniej sygnały, gdy doświadczamy świata inaczej - czujemy, że w naszym życiu następuje wielka zmiana. Słowo na “M” jest niechętnie wypowiadane na głos, zwłaszcza gdy nas spotyka. Jednak właśnie w tym czasie tak bardzo potrzebujemy wsparcia i opieki.  Miejscem, gdzie możemy ją znaleźć jest Klinika Novique, służąca przede wszystkim kobietom. 

Choć menopauzę kojarzy się z dojrzałym wiekiem, zdarzają się również młodsze kobiety, które muszą się z nią zmagać. Nagłe niedobory estrogenu w naszym ciele mogą naprawdę “rock my world”, dlatego ważne jest spotkanie z ginekologiem. Nie tylko wyjaśni on cały proces jaki przechodzimy, ale również dobierze leki, by złagodzić dolegliwości związane z menopauzą. O ile wiedza o zmniejszającej się produkcji estrogenu jest dość powszechna, to raczej mało osób wie, że powoduje on również spadek produkcji kwasu hialuronowego. Ten wspaniały element wpływa na kondycję naszej skóry, dlatego jej wygląd może się pogorszyć. Kwas ten znajduje się nie tylko na powierzchni naszego ciała, jest również w narządach wewnętrznych, więc i one są narażone na spadek formy. Miedzy innymi w wyniku spadku jego  ilości może dojść do nieprzyjemnych niedogodności m.in poczucia suchości pochwy, dyskomfortu i odczuwania bólu w czasie stosunku płciowego.

To nie są łatwe tematy do poruszenia w rozmowie z przyjaciółką, a co dopiero z obcym człowiekiem. Dlatego warto poszukać miejsca i lekarza, z którym będziemy mogły się poczuć bezpiecznie. Specjaliści z kliniki Novique zdecydowanie stawiają się w roli kobiecej przyjaciółki od menopauzy. Stwarzają poczucie zaufania, tak by każda kobieta mogła mówić o tak intymnych tematach i uzyskała pomoc.

W niektórych przypadkach farmakologia jednak nie wystarczy. W okresie menopauzy spada aktywność fibroblastów znajdujących się w ścianie pochwy, a tym samym zmniejsza się ilość produkowanego kolagenu. Skutkiem tego procesu jest pojawienie się suchości pochwy oraz atrofia okolic cewki moczowej. W efekcie rozwija się zespół objawów zarówno ze strony narządów płciowych (jak suchość, świąd, podrażnienie), ale również z zakresu układu moczowego (parcie naglące, nietrzymanie moczu, nawracające infekcje dróg moczowych). Wielu kobietom przeszkadza, a części uniemożliwia współżycie. W takiej sytuacji pomocna będzie konsultacja i zabiegi ginekologii estetycznej. W Klinice Novique doświadczeni lekarze mogą zaproponować laseroterapię, nieinwazyjną rewitalizację okolic intymnych Sectum albo inny zabieg dopasowany do potrzeb pacjentki. Są przygotowani, by zaopiekować się każdą kobietą i każdą kobiecą dolegliwością.  Dlatego warto spotkać się z lekarzem - przyjacielem od zdrowia, by dobrać odpowiednie remedium

Mariusz Łukaszuk
Ginekolog androlog

Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku, specjalista położnictwa  i ginekologii, androlog kliniczny.

Klinika Novique

ul. Podleśna 10 80-255 Gdańsk (Wrzeszcz)

tel: 793180160

www.novique.pl

facebook.com/NoviqueMedycynaEstetyczna

instagram.com/novique_medycyna_estetyczna