Laureaci Pomorski Pracodawca Roku 2021

Pomorski Pracodawca Roku 2021 w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 250 pracowników.

Marcopol Sp. z o.o.

Prezes Zarządu: Jerzy Brzeziński

Rok założenia: 1985

Siedziba: Chwaszczyno

Marcopol jest wiodącym europejskim producentem szerokiej gamy wyrobów metalowych oraz dystrybutorem najszerszej na rynku oferty elementów złącznych, chemii budowlanej i technik zamocowań dla wielu branż gospodarki. Aktualnie firmę tworzy 12 biur handlowych rozmieszczonych w głównych miastach w Polsce, oraz filie zagraniczne, m.in.: w Litwie, Estonii i Finlandii. Taka organizacja pozwala firmie realizować dostawy dla przedsiębiorstw i odbiorców indywidualnych w bardzo krótkim terminie bez względu na wielkość zamówienia Klienta. Oprócz oferty produktowej firma, dysponująca szeregiem wyspecjalizowanych pracowników, dostarcza całe spektrum rozwiązań logistycznych, m.in.: składy konsygnacyjne, kanban, EDI i inne. Oferuje również szeroki pakiet usług dodatkowych z uwzględnieniem szczególnych potrzeb klienta, np. etykietowanie, pakowanie, nakładanie powłok specjalnych. Dzięki zaawansowanym procesom kontrolnym, produkty firmy spełniają najwyższe wymogi jakościowe oraz posiadają niezbędne europejskie certyfikaty. Marcopol wspiera również klientów w optymalizacji ich finalnych kosztów zaopatrzenia. Firma zatrudnia 481 pracowników.

Pomorski Pracodawca Roku 2021 w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających od 50 do 250 pracowników.

Masters Sp. z o.o.

Prezes Zarządu: Ryszard Marcinkowski

Rok założenia: 1996

Siedziba: Straszyn

Firma Masters to jeden z większych i najczęściej wybieranych w Polsce producentów i dystrybutorów komponentów elektronicznych. Firma posiada własny dział badawczo - rozwojowy, linie produkcyjne i centrum szkoleniowe. Klienci otrzymują również pełne wsparcie projektowe. Historia firmy rozpoczęła się w 1996 roku z chwilą otwarcia pierwszego zakładu w Gdańsku. Od tej pory firma konsekwentnie się rozwija, o czym również świadczy realizowany eksport. Spółka Masters będąc nastawiona na potrzeby Klienta jest otwarta na ich sugestie, oferując rozwiązania szyte na miarę potrzeb odbiorców swoich produktów i usług. Łączy kompleksową obsługę z najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w branży elektronicznej. Firma Masters sp. z o.o. ma obecnie siedem oddziałów na terenie Polski i Czech. Największą siłą firmy są pracownicy o najwyższych kwalifikacjach, pracujący z pasją i z zaangażowaniem na rzecz realizacji misji firmy. Firma zatrudnia obecnie ponad 150 pracowników.

Pomorski Pracodawca Roku 2021 w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających od 50 do 250 pracowników.

Chronospace Sp. z o.o.

Prezes Zarządu: Rafał Lewkowicz

Rok założenia: 2019

Siedziba: Sopot

Chronospace to pomorski startup tworzący autorskie rozwiązania oparte o technologię VR/AR/MR (wirtualna rzeczywistość, rzeczywistość rozszerzona, mieszana rzeczywistość) powołany przez osoby z ponad 20 -letnim doświadczeniem w branży nowych technologii oraz finansów. Spółka zaczęła działalność operacyjną poprzez prace badawcze (B+R) wspólnie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju nad autorskim urządzeniem VR (6DOF), które umożliwi interakcję człowiek-maszyna bez użycia niewystarczająco intuicyjnych kontrolerów. Następnie Chronospace wykorzystując swoje kompetencje zaczęła realizować gry edukacyjno-rozrywkowe, inscenizacje historyczne, animacje 3D i ich postprodukcję, aplikacje oraz symulatory szkoleniowe z niespotykanymi dotychczas szczegółami zarezerwowanymi do teraz wyłącznie dla gier klasy AAA. Cały zespół firmy liczy ponad 25 osób, w tym ponad połowa to pracownicy etatowi. Obecnie spółka nieustannie powiększa swój zespół oraz prowadzi ekspansję na nowe rynki zagraniczne.

Pomorski Pracodawca Roku 2021 w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających od 50 do 250 pracowników.

Plona Consulting Sp. z o.o.

Prezes Zarządu: Wojciech Plona

Rok założenia: 2018

Siedziba: Gdańsk

Plona Consulting to spółka, która w modelu outsourcingu wspiera przedsiębiorców w skutecznym zarządzaniu finansami ich firm. Spółka dostarcza pełen zakres informacji o rentowności, marżach, płynności i wynikach finansowych. Dzięki przejrzystości w zarządzaniu wpływa realnie na rentowność i bezpieczeństwo firm. Kilka lat temu firma z jednoosobowej działalności prowadzonej przez Wojciecha Plonę urosła do spółki, która zrealizowała już ponad 230 projektów doradczych. Spółka zatrudnia obecnie siedem osób.