Design i piękna architektura wkraczają nie tylko do wnętrz i eleganckich apartamentowców, ale też do domków letniskowych. Coraz częściej bowiem chcemy wypoczywać nie tylko w otoczeniu zjawiskowej przyrody, ale też we wnętrzach i budynkach z przyrodą współgrających. Te warunki idealnie spełniają domki letniskowe zaprojektowane przez firmę EcoReadyHouse. 

Domek wakacyjny w znacznym stopniu różni się od tradycyjnego, nie tylko pod względem wyglądu oraz wielkości, ale również w kwestii uwarunkowań prawnych, które są mniej restrykcyjne niż dla budowy całorocznego domu. Domy letniskowe można budować bez pozwolenia na budowę, jeżeli powierzchnia nie przekracza 35 mkw., a także nie muszą mieć zapewnionej możliwości przyłączenia uzbrojenia działki do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, elektroenergetycznej albo ciepłowniczej.

Guest House to domek letniskowy dostępny w dwóch wielkościach: 25 mkw. albo 35 mkw. Wnętrze w standardowym układzie składa się z pokoju z aneksem kuchennym, łazienki oraz jadalni, z której można dodatkowo wydzielić mini-sypialnię. Budynek ma 3 m wysokości z dachem jednospadowym o nachyleniu 2°. Układ wnętrza oraz wyposażenie domku można dostosować do preferencji i potrzeb. 

Tiny House to druga propozycja domku letniskowego. Jest on zdecydowanie większy – 59 mkw. powierzchni zabudowy, czyli 51,3 mkw. powierzchni użytkowej. Charakteryzuje go estetyka, niezwykła trwałość oraz bardzo dobre wyposażenie. Dom ma 4 m wysokości z jednospadowym dachem o nachyleniu 5°, również jak w przypadku pierwszego domku, jest możliwość wykonania go „pod klucz”. 

Wyjątkowym projektem jest też dom na wodzie. Budynek unosi się na wodzie dzięki pontonowej konstrukcji podstawy. To idealna propozycja dla osób, które lubią nietuzinkowe rozwiązania - daje on możliwość mieszkania w sercu natury. 

- W Polsce dom na wodzie nie podlega pod wymogi dotyczące domów mieszkalnych, co za tym idzie nie należy rejestrować go, jako budynek mieszkalny tylko, jako obiekt pływający (jacht) – mówi Wojciech Pronobis z firmy EcoReadyHouse.

Wszystkie domy budowane są w skandynawskim stylu – charakteryzuje je prostota bryły, duże przeszklenia, niezwykła przestrzeń oraz funkcjonalność wnętrza.