Sposoby na młodą twarz

Z wiekiem skóra i mięśnie naszej twarzy tracą swoją jędrność. I chociaż w rzeczywistości możemy czuć się bardzo dobrze, wysyłamy sygnał do otoczenia, że jesteśmy smutne i zmęczone. Są jednak sposoby, aby temu zaradzić. 

Za zmęczony wygląd naszej twarzy odpowiadają nie tylko zmarszczki, ale przede wszystkim proces zanikania podściółki tłuszczowej, połączony z wiotczeniem mięśni i utratą elastyczności skóry. Powoduje to m.in. zapadanie i rozciąganie się powiek, powstawanie „worków” i cieni pod oczami czy utratę proporcji policzków. 

- Jednym z zabiegów anty-aging jest mezoterapia polegająca na wprowadzeniu bezpośrednio do skóry odżywczych substancji stymulujących. Zabieg powtarzany regularnie może znacząco poprawić jakość skóry, ale nie zlikwiduje widocznych zmarszczek. Dla pacjentów, którzy oczekują natychmiastowego pozbycia się zmarszczek czoła i „kurzych łapek”, dobrym rozwiązaniem będzie toksyna botulinowa - mówi dr Karolina Kondej, specjalista chirurgii plastycznej.

W przypadkach nasilonych objawów starzenia rozwiązaniem są zabiegi chirurgii plastycznej. Rutynowym zabiegiem, który w spektakularny sposób odmładza wygląd twarzy jest plastyka powiek. Dobrym rozwiązaniem będzie również mini lift twarzy, połączony z przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej. 

- Zabiegi plastyczne są trwałe i utrzymują się latami. Nie można jednak zapominać, że proces starzenia cały czas postępuje. Aby utrzymać efekt, zalecam troskę o higieniczny tryb życia, a więc rzucenie palenia, unikanie opalania oraz zbilansowaną dietę – dodaje dr Karolina Kondej. 

Rewolucją w blefaroplastyce, czyli bezinwazyjnej plastyce powiek jest technologia Plexr. Dzięki niej możemy skorygować opadające powieki bez skalpela. Zabieg trwa 20 minut i jest przeprowadzany pod znieczuleniem specjalnym kremem. W trakcie zabiegu emitowana jest mikrowiązka plazmy, która powoduje redukcję i obkurczanie skóry powiek.

- Plexr polecam pacjentom, którzy nie mogą bądź nie chcą poddać się zbiegowi chirurgicznemu, a pragną zachwycać pięknym spojrzeniem. Jest równie skuteczny, jak zabieg chirurgiczny, ale nie wymaga użycia skalpela. Przebiega szybko, bezboleśnie, nie pozostawia blizn i nie wymaga rekonwalescencji – mówi dr Paweł Kubik, właściciel Centrum Medycznego dr Kubik w Gdyni.

Kolejną z metod polecanych przez dr Kubika jest wstrzykiwanie wysokostężonym osoczem bogatopłytkowym za pomocą systemu Magellan. Zabieg jest wykonywany metodą mezoterapii, zwaną potocznie „wampirzym liftingiem”, która polega na wstrzykiwaniu pacjentce własnej krwi (dokładniej: osocza bogatopłytkowego). Magellan to nowoczesny system, pozwalający pobrać osocze wysokiej jakości, zawierające wysokie stężenie płytek. Dzięki temu odmłodzimy skórę twarzy i pobudzimy jej komórki do odbudowy. Będzie jędrna, sprężysta i rozświetlona.

Odmłodzenie wyglądu twarzy można uzyskać również dzięki laserowi Revlite, który podwójnie stymuluje produkcję kolagenu. Nie wymaga znieczulenia oraz rekonwalescencji.

- Laser Revlite jest gwarancją wysokiej skuteczności. Jest szybki i bezpieczny. Dzięki fotoakustycznym „falom uderzeniowym” stymuluje skórę do produkcji nowych struktur kolagenowych – dodaje dr Kubik.

Skuteczną metodą niechirurgiczną, redukującą pierwsze oznaki starzenia jest Caci Ultimate, czyli lifting mięśni twarzy. Urządzenie emituje prądy o bardzo niskim natężeniu, dzięki czemu mięśnie naszej twarzy odzyskują dawną sprężystość. Wyraźnie spłycają się zmarszczki, skóra staje się lepiej nawilżona, a cera zyskuje dawny koloryt i blask. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Można go przeprowadzić w gdańskim salonie kosmetycznym Petite Perle. 

Jeżeli nie planujemy poddawać się zabiegom, albo po prostu chcemy doraźnie zadbać o wygląd naszej twarzy, warto skorzystać z profesjonalnego masażu. Wzbogacony o dodatkowe oczyszczanie oraz peeling, sprawi, że nasza zmęczona twarz nabierze blasku. Taki masaż nie rozwiąże wszystkich problemów związanych z oznakami starzenia, ale stosowany regularnie, pozwoli dłużej cieszyć się młodym wyglądem. Masaż, redukujący efekt zmęczonej twarzy możemy wykonać w OXO Luxury Spa w Sopocie.

Kropką nad „i” młodego wyglądu jest odpowiedni makijaż. Aby twarz wyglądała promiennie, nie wystarczy nałożyć na nią kolorowych kosmetyków. Trzeba przede wszystkim odpowiednio przygotować skórę. 

- Warto wieczorem wykonać peeling twarzy w celu wygładzenia nierówności i usunięciu martwego naskórka. Następnie zaaplikować krem, bogaty w składniki aktywne z witaminami. Tak przygotowana baza sprawi, że makijaż utrzyma się dłużej i będzie wyglądał na świeży. Aby uzyskać efekt  młodzieńczej skóry, makijaż musi być lekki, więc nie przesadzajmy z ilością aplikowanych kosmetyków – informuje Karolina Wałdowska, właścicielka Salonu Sopot.