Kayah dla hospicjumKAYAH DLA HOSPICJUM

Po raz 11 zabrzmiały w Filharmonii Bałtyckiej "Głosy dla Hospicjów". Gwiazdą tradycyjnego koncertu organizowanego przez Fundację Hospicyjną była Kayah, która zaprezentowała publiczności swoje największe przeboje.


Matylda Promień

Publiczność doskonale się bawiła w rytm dobrze znanych przebojów. Nie zabrakło muzyki żydowskiej i bałkańskiej, znanej z duetu z Goranem Bregovicem. W holach Filharmonii odbyła się też aukcja charytatywna. Najwięcej, bo 4444 zł wylicytowano za koszulkę Roberta Lewandowskiego. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego dla podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. 

- Obecnie w gdańskim hospicjum jest ich 33, od niemowląt po 18-latki. Wszystkie cierpią na nieuleczalne i przewlekłe choroby genetyczne. Ich walka to dla nas niewyczerpane źródło przykładów męstwa i optymizmu, a także wielkiego szacunku do życia. Bo hospicjum to też życie, może nawet przede wszystkim - mówi Alicja Stolarczyk, prezes zarządu Fundacji Hospicyjnej.

Ale jest jeszcze jeden ważny aspekt tegorocznej kampanii „Hospicjum to też Życie”. W tym roku prowadzona jest ona pod hasłem „Opiekun rodzinny - samotny bohater?”. Akcja ma na celu wsparcie osób, które na co dzień, często przez długie lata, kosztem swoich planów i ambicji, zajmują się ciężko chorymi bliskimi. 

74
11/2016

W ludzi wierzy tylko rano, po południu jest z tym już o wiele gorzej.