Holistycznie w Quadrille

Holistyczne podejście do człowieka, dbanie nie tylko o ciało, ale też o duszę i umysł - według takiej filozofii zrelaksujemy się w Quadrille Conference & Spa w Gdyni Orłowie. Nowe oblicze Spa zaprezentowano podczas hucznej imprezy połączonej ze śniadaniem serwowanym przez restaurację Biały Królik. 


Matylda Promień

Zdrowie człowieka, w holistyczne podejściu, postrzegane jest jako naturalny stan równowagi wszystkich systemów organizmu. Taką równowagę wraz z dążeniem do jej utrzymania nazywamy homeostazą. Mamy wtedy do czynienia z harmonijnym przepływem energii w całym organizmie, zarówno w jego aspekcie fizycznym jak i energetycznym. Czujemy się po prostu zdrowi, zrównoważeni, pełni energii witalnej i szczęśliwi.

Tacy mamy się też czuć po wizycie w Quadrille, a pomóc mają nam w tym nowe zabiegi dopasowane do holistycznej filozofii życia. Jednym z takich zabiegów jest masaż dźwiękiem mis tybetańskich. Zaprezentował go muzyk i terapeuta Jakub Leonowicz. 

- Wszyscy mamy jakieś blokady powodujące bóle, napięcia i sztywność. Masaż misami pomaga właściwie na wszystkie dolegliwości, które zgodnie z medycyną azjatycką są wynikiem zaburzeń przepływu energii. Wystarczy więc udrożnić kanały którymi płynie energia, by być zdrowym i właśnie masaż misami otwiera te kanały, dzięki czemu poprawia się nastrój i nastawienie do życia, powraca spokój wewnętrzny, większe poczucie bezpieczeństwa i pewność siebie - mówi Jakub Leonowicz.

Do zaburzeń przepływu energii odwoływał się też masaż shiatsu. To japońska sztuka terapeutyczna łączącą tysiącletnie techniki akupresurowe z nowoczesnymi metodami masażu. Shiatsu nazywany jest niekiedy „akupunkturą bez igieł” i ma za zadanie odblokować meridiany (kanały energetyczne), przywracając organizmowi naturalną równowagę i harmonię.

Dużym zainteresowaniem cieszył się też skaner 3D FitCraft 360. Dzięki niemu można wykonać model ciała przed rozpoczęciem programu treningowego i w jego trakcie obserwować jak zmienia się twoje ciało. Podczas prezentacji goście mogli zapoznać się również z najnowocześniejszymi urządzeniami kosmetologicznymi i laserami. 

Nie zabrakło też pokazu mody marki Bunny The Star w połączeniu z biżuterią Selfie. Najnowszą kolekcję torebek pokazała też trójmiejska firma Mia Mia. Porad stylizacyjnych udzielały Katarzyna Kobiela i Katarzyna Krajewska - Turyczyn z Wysokiej Szpilki, a imprezę zwieńczył koncert grupy Pullover.  

74
11/2016

W ludzi wierzy tylko rano, po południu jest z tym już o wiele gorzej.