Nagość to natura. sport to zdrowie!

Rak jądra to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród mężczyzn między 17 a 35 rokiem życia. Z kolei o raku piersi rocznie dowiaduje się 17 tys. Polek, a około 5 tysięcy umiera. Statystyki te można zmienić dzięki budowaniu świadomości i profilaktyce. W te działania włączyły się trójmiejskie środowiska CrossFitowe, a ich efektem są dwa zjawiskowe kalendarze charytatywne. 


Max Radke

12 tygodni ciężkich, systematycznych treningów zwieńczonych wyjątkową sesją zdjęciową do charytatywnego kalendarza - w ten sposób 16 kobiet, klubowiczek CrossFit Trójmiasto, wsparło akcję Odważni Wygrywają. Akcja promuje profilaktykę męskich nowotworów, a kalendarz ma zwrócić uwagę także na rolę kobiet, które powinny motywować swoich mężczyzn do regularnych badań.  

- Zależy nam, aby temat męskiego zdrowia przestał być owiany krępującą ciszą w naszym społeczeństwie, także dla samych mężczyzn. Nic co dotyczy naszego zdrowia i życia nie powinno być tematem tabu, czy powodem do wstydu. Rozmawiajmy ze swoimi partnerami na ten temat, namawiajmy ich do samobadania jako najskuteczniejszej metody wykrycia raka oraz do kontrolnych wizyt u lekarza - mówi Karolina Gułaś z CrossFit Trójmiasto. 

Dzięki kampanii Odważni Wygrywają mamy możliwość zwrócenia uwagi na dostępne dla wszystkich narzędzia pozwalające żyć w zdrowiu, a co za tym idzie – szczęściu, seksualnym zadowoleniu oraz satysfakcji. Tym bardziej, że rak jądra posiada najwyższy współczynnik wyleczalności, pod warunkiem wczesnego wykrycia.

Więcej o całej kampanii Odważni Wygrywają, o tym jak się badać, gdzie szukać pomocy, a także listę dostępnych specjalistów znajdziecie na stronie www.odwazni.com. Kalendarz charytatywny z pięknymi crossfiterkami dostępny jest m.in. w księgarni Gdyńskiego Centrum Filmowego, w boxie CrossFit Trójmiasto, sklepie Pompuj Bicki oraz na zamówienie pod adresem info@odwazni.com. Koszt 69 zł.

Panie dbają o jądra swoich mężczyzn, a panowie o biusty swoich kobiet. "Breastfit - kobiecy biust, męska sprawa". Pod takim hasłem realizowana jest kampania fundacji OnkoCafe z udziałem sportowców zrzeszonych w trójmiejskich klubach CrossFit. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na konieczność badań profilaktycznych w kierunku raka piersi, który jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u Polek. Najlepszą metodą wczesnego wykrywania tego nowotworu są badania przesiewowe, niestety świadomość profilaktyki wciąż jest niewystarczająca. 

- Dlatego tak ważna jest profilaktyka raka piersi, w której znaczącą rolę może odegrać mężczyzna. Jego rola i wsparcie dla kobiety są równie bezcenne podczas choroby. Zachęcamy mężczyzn do rozmów z kobietami na temat samobadania piersi i codziennych wyzwań, które niesie ze sobą choroba - mówi Anna Kupiecka, prezes Fundacji OnkoCafe.

Kampania „BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa” dostarcza mężczyznom wiedzy o sposobach wsparcia i narzędziach do rozmowy, pozwala też nabyć podstawowe umiejętności w zakresie badania piersi partnerki. Zwieńczeniem projektu jest kolejna edycja kalendarza "Power of community" z udziałem crossfitowców wspierających kampanię.

- Zeszłoroczny kalendarz, który powstał z inicjatywy Macieja Bielskiego, odniósł znaczny sukces. W tym roku zaprosiłem przedstawicieli CrossFitu z całego Trójmiasta. Wszyscy uczestnicy trenowali intensywnie ponad 2 miesiące według wskazówek trenera Bartosza Trąbki. Głęboko wierzę, że kalendarz będzie nie tylko przyjemnością dla kobiecego oka, ale wzbudią również szacunek u mężczyzn, zachęcając ich do rozmowy o profilaktyce z bliskimi im kobietami - mówi Jakub Popławski, pomysłodawca kalendarza "Power of community"

Kalendarz będzie dystrybuowany przez sieć klubów crossfitowych oraz stronę www.breastfit.onkocafe.pl. Koszt 69 zł. 

74
11/2016

W ludzi wierzy tylko rano, po południu jest z tym już o wiele gorzej.