Nowy hit stoczni Sunreef

Najbardziej prestiżowa ceremonia w branży nautycznej - World Yachts Trophies, która odbyła się w trakcie targów Cannes Yachting Festival 2016 była szczególną okazją do świętowania dla stoczni Sunreef Yachts. Podczas wydarzenia ostatni projekt firmy – Sunreef Supreme 68 został nagrodzony za najlepszy layout w kategorii jachty o długości 15-24 m.


Matylda Promień

Sunreef Supreme 68 to wprowadzony w 2016 roku koncept katamaranów motorowych i żaglowych. Jednostki z tej serii mierzą 21 m długości i oferują ponad 300 m2 powierzchni mieszkalnej, czyli takiej jaką dotychczas można było znaleźć jedynie na super jachtach powyżej 24 m.

Nowy, bezkompromisowy koncept nadbudowy pozwolił na zrównanie pokładu głównego z kokpitem, dzięki czemu uzyskano rozległy, przeszklony od sufitu do podłogi salon z otwieranymi drzwiami ze wszystkich stron. Na jachtach zaprojektowano także garaż rufowy, który po otwarciu tworzy rozkładaną platformę ułatwiającą dostęp do wody, tworząc jednocześnie dodatkową przestrzeń wypoczynkową.

Łącznie firma podpisała już kontrakty na 7 jednostek z serii Sunreef Supreme 68. Kilka dni temu pierwszy z serii jachtów motorowych przeszedł na Bałtyku próby morskie osiągając prędkość 23 węzły. Mimo niekorzystnych warunków pogodowych, metrowych fal i silnego wiatru na morzu jednostka zachowywała swoją naturalną stabilność oraz bezwzględny komfort manewrowania.  

74
11/2016

W ludzi wierzy tylko rano, po południu jest z tym już o wiele gorzej.