Konto dla bogacza

Wysokie oprocentowanie, szybki dostęp do środków bez utraty odsetek czy bogaty pakiet dodatkowych korzyści. O tym co wpływa na wybór konta bankowego przez osoby dysponujące dużym majątkiem oraz z jakich rozwiązań warto skorzystać, rozmawiamy z Karolem Stolarskim – Zastępcą Dyrektora gdańkiego oddziału Lion’s Banku.  


prestiz

Czym kierują się osoby zamożne przy wyborze konta?   

Najważniejszą kwestią jest uniwersalność i prostota, a zarazem możliwość wygodnego dostępu do środków na rachunku. Nasi klienci to zwykle osoby bardzo zapracowane, które potrzebują szybko wykonać określoną operację bankową. Dzięki bankowości internetowej oraz telefonicznej, do której mają dostęp wraz z kontem, w przeciągu paru sekund mają taką możliwość. W tym celu mogą również udać się do placówki. Tam także nasi doradcy pomogą dobrać odpowiednie narzędzia inwestycyjne, które pozwolą pomnożyć zgromadzony na rachunku kapitał. Coraz częściej obserwuję, że klienci kierują się rekomendacjami – pozytywne opinie znajomych na temat współpracy z Lion’s Bankiem są dla nich wiarygodniejsze niż jakiekolwiek działania marketingowe. Widzę też, że klientów przekonują tzw. „benefity”, czyli korzyści jakie klient zyskuje, decydując się na naszą ofertę. 

Czy każdy może otworzyć konto w Lion’s Banku czy trzeba spełnić określone kryteria?  

Naszym klientem może zostać każda pełnoletnia osoba, która dysponuje kapitałem powyżej 100 tys. złotych.  

Na jakie parametry krezusi zwykle zwracają uwagę? 

Oprocentowanie rachunku oraz mimo wszystko koszty związane z prowadzeniem rachunku, czyli ile trzeba zapłacić za konto, ile kosztuje przelew oraz jakie warunki trzeba spełnić, aby utrzymać wysokie oprocentowanie. Klienci często pytają też o kwestie karty, która jest dołączana do rachunku – w rzeczywistości to ona stanowi swoistą przepustkę do licznych przywilejów. W tej kwestii najlepszym możliwym wyborem jest unikalna karta Master Key. To jedyna na świecie karta wykonana ze stopu metali o nieregularnym kształcie, przypominającym logo naszego banku, czyli lwa. Karta dostępna jest tylko na zaproszenie zarządu i adresowana do naszych najlepszych klientów inwestycyjnych. Jej posiadacz korzysta z wielu udogodnień zapewnianych na całym świecie przez Master Card. Dzięki bogatej palecie korzyści może np. wejść bez kolejki do najwyższego budynku w Nowym Jorku - Freedom Tower, czy też w trakcie opóźniającego się lotu bezpłatnie skorzystać z vip lounge znajdujących się na każdym większym lotnisku na świecie. Dodatkowo, podróżujący jest objęty szerokim pakietem ubezpieczeń. 

Jakie oferty kont Lion’s Banku cieszą się powodzeniem wśród Pańskich klientów?

Wszystko zależy od potrzeb klienta. Jeśli szuka podstawowego rozwiązania, umożliwiającego wykonywanie prostych operacji bankowych np. wykonywania przelewów, zasilania lokat oraz obsługi bieżącej kart, polecam bezpłatne konto Lion’s Rentier. Jeśli klient oszczędza i zależy mu na atrakcyjnym oprocentowaniu, najlepszym narzędziem będzie konto Excellence, gdzie można zyskać aż 2,4% w skali roku. Wystarczy miesięcznie wykonać płatności kartą w wysokości 3 tys. zł lub mieć obrót na rachunku w kwocie 12 tys. zł. Mimo tego, że jest to konto o charakterze oszczędnościowym, klient może cieszyć się swobodnym dostępem do środków, realizują wpłaty i wypłaty bez utraty odsetek. Posiadamy również rachunki walutowe dla klientów prowadzących wymianę handlową w walucie obcej. 

 

74
11/2016

W ludzi wierzy tylko rano, po południu jest z tym już o wiele gorzej.