Kulinarna akcja dla Jagódki

"Serce do garów" to nazwa charytatywnej akcji, w którą zaangażowało się 20 szefów kuchni renomowanych trójmiejskich restauracji. Wzięli oni udział w specjalnej sesji zdjęciowej, która odbyła się w Quadrille Conference & SPA w Gdyni. Akcja ma na celu pomoc pięcioletniej Jagódce chorującej na ostrą białaczkę szpikową. 


Matylda Promień

Jagódka zachorowała w piątym miesiącu życia. Przeszła wielomiesięczne leczenie w klinice w Gdańsku, wiele cykli chemioterapii, radioterapię, odrzucone przeszczepy szpiku oraz wylew krwi do rdzenia kręgowego. W efekcie biegająca 1,5-roczna dziewczynka została  sparaliżowana. Dziś pozostał jej niedowład kończyn dolnych.

Udało jej się przeżyć kolejne chemioterapie i kolejny przeszczep szpiku. Aby odzyskiwała siłę i sprawność konieczna jest codzienna rehabilitacja. W okresie po przeszczepowym niezbędne są leki antywirusowe i antygrzybiczne, które nie zawsze są refundowane przez NFZ. Losem dziewczynki przejął się sopocki restaurator Philippe Abraham, właściciel restauracji Petit Paris, którego żona wygrała walkę z białaczką. To on jest pomysłodawcą akcji "Serce do garów".

W Quadrille 20 szefów kuchni pozowało do zdjęć z Jagódką przebraną za Alicję w Krainie Czarów. Ze zdjęć powstał kalendarz, który stał się częścią wyjątkowego pakietu przeznaczonego na licytację. Oprócz kalendarza, znalazły się w nim takiej przedmioty, jak: podpisany przez pomorskich szefów kuchni przewodnik Gault&Millau, 25 zaproszeń do pomorskich restauracji biorących udział w sesji, osobiste warsztaty z szefową kuchni restauracji Tupot Mew, skrzynka 6 win przekazana przez firmę Winers, podwójne zaproszenie na elitarną Galę Kulinarną Gault&Millau Polska, która odbędzie się w listopadzie tego roku w Warszawie.  

Licytacja tego wyjątkowego pakietu odbywa się na Facebooku na fanpage'u Nasza Jagódka. Potrwa do 15 marca. Informacje na ten temat znajdziecie także na fanpage'u "Serce do garów". Restauracje, które wzięły udział w akcji: Petit Paris, Malika, Krew i Wino, Biały królik, Tłusta Kaczka, Metamorfoza, Pobite Gary, Mercato Hilton, Neighbors Kitchen, Filharmonia, Kubicki, La Cucina, Szafarnia 10, Targ Rybny, Tratoria la Cantina, Britannica Stekhouse, Sztuczka, Bocian Morski, Bulaj, Cyrano i Roxane, Grono di Rucola, Morska, Tupot Mew, A la Française. 

65
02/2016

Opera nie ma przed nim tajemnic. Najlepszym na to dowodem jest trzykrotnie wygrana przez niego Wielka Gra, właśnie z tego tematu.