Damy jazzu po raz 15

Angelique Kidjo, Beth Hart, Luisa Sobral – to tylko niektóre gorące nazwiska tegorocznej edycji Ladies’ Jazz Festival, który odbędzie się w Gdyni i Wejherowie.

Tego festiwalu – wszystkim fanom jazzu, ale i swingu, soulu w kobiecym wydaniu nie trzeba przedstawiać. Dzięki niemu już od 15 lat na trójmiejskich scenach występują najciekawsze wokalistki i najlepsi instrumentaliści. Nie inaczej będzie w tym roku. Już 22 lipca po raz pierwszy w Polsce wystąpi Luisa Sobral, autorka m.in. przeboju Eurowizji sprzed dwóch lat. Jej koncert odbędzie się w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Dwa dni później w Arena Gdynia pojawi się Beth Hart, wielka gwiazd bluesa, rocka i okolic jazzu.

26 lipca kolejne wyjątkowe wydarzenie: Madeleine Peyroux – jedna z kompozytorek delikatniejszej, piosenkowej odmiany jazzu z elementami francuskiej chanson wprost z paryskich ulic Montmartre. Wystąpi ze swoją fenomenalnie przyjętą płytą Anthem, która podsumowuje miłość artystki do twórczości Leonarda Cohena. Koncert odbędzie się w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Dzień później, również w tym samym miejscu wystąpi jedna z najważniejszych kobiet świata wg Forbes, BBC - artystka, aktywistka Angelique Kidjo. Usłyszymy przebojowy projekt Celia, którego polska premiera odbędzie się tylko na Ladies’ Jazz Festival.

Na zakończenie 15 edycji, aż dwa koncerty w Teatrze Muzycznym w Gdyni. 28 lipca najpierw wystąpi Krystyna Stańko ze swoją nową płytą Aquarius, a po niej  Nouvelle Vague. To francuska grupa znana z coverów muzyki punkrock, post punk, cold wave, a także pop. W ich repertuarze są m.in. utwory Sex Pistols, The Clash, Joy Division, czy The Cure zagrane w stylu bossa novy i jazzu. W tym roku wydali nową płytę. 

Szczegóły oraz informację na temat biletów dostępne na stronie: http://www.ladiesjazz.pl/.

Prestiż Magazyn Trójmiejski objął patronat nad festiwalem.