NA DORSZA DO JURATY

Szukasz ucieczki od miejskiego zgiełku? Lubisz odkrywać nowe miejsca na kulinarnej mapie Pomorza? A może jesteś częstym gościem na Półwyspie Helskim? Każdy powód jest dobry, aby poznać smaczną kuchnię Bistro Burta w Hotelu Jurata. To ponoć tutaj podają najlepszego dorsza w regionie... tak przynajmniej głosi poczta pantoflowa. 


prestiz

Bistro Burta to doskonałe miejsce zarówno na pyszne śniadanie w drodze na plażę, szybki lunch, jak i wykwintą kolację. Gdy nadchodzi wiosna, a promienie słoneczne nieśmiało zaczynają smagać przyjemnym ciepłem, można usiąść sobie w klimatycznym ogródku - szarlotka i aromatyczna kawa w koszu plażowym nie mogą smakować lepiej. W pochmurne dni, w wygodnych fotelach rozgrzeje Was gorąca kawa, a dusza będzie ukontentowana za sprawą deserów własnego wypieku.

Wracamy jednak do tego dorsza. To ryba, którą przyrządza się bardzo prosto, kwintesencja smaku wydobywana jest przed odpowiedni sposób smażenia i doprawienia. Szef kuchni Bistro Burta ma swoją unikatową metodę, a jej tajemnicy strzeże jak oka w głowie. Dzięki temu fama o wyjątkowym smaku dorsza rozchodzi się bardzo szybko, wśród poszukiwaczy kulinarnych przygód utarło się powiedzenie „Na dorsza do Juraty”. 

Taka opinia zobowiązuje i warto ją zweryfikować. Pewne jest, że ze względu na bliskość morza, świeże ryby są podstawą tutejszej kuchni. Szef kuchni osobiście dba o to, aby wybrać w porcie najbardziej dorodne okazy. Zachęcamy do spróbowania świeżej ryby z burty – specjalności kuchni Bistro Burta. W menu, zmienianym kilkukrotnie w ciągu roku, królują regionalne produkty podane w nowoczesny sposób. Takim przykładem jest choćby kaszubska zupa rybna, niezwykle oryginalny i przepyszny tatar ze śledzia, warto też spróbować smażonych śledzi lub wieprzowych policzków duszonych w sosie z czerwonego porto. 

A po posiłku już tylko 5 minut urokliwą leśną dróżką i jesteście na pięknej plaży, w zupełnie innym świecie, w którym to Matka Natura jest Waszym przewodnikiem. Zresztą, w Juracie nie sposób się nudzić.  Jednym ze sposobów spędzania czasu są spacery w poszukiwaniu klimatu dawnej bohemy, okazjonalnych bursztynów na plaży oraz molo, z którego można podziwiać krajobraz Zatoki Puckiej i przy dobrej widoczności również Trójmiasta. Inne to oczywiście sporty wodne, odkrywanie tajemnic Półwyspu, związanych z II Wojną Światową, czy też związanych z przyrodą morską.

 

Best Western Hotel Jurata 

Jurata,  ul. Świętopełka 11 
Tel: 48 58 675 21 40
www.facebook.com/BestWesternHotelJurata
www.instagram.com/BestWesternJurata