AleBrowar - w głowie chmiel,  w sercu piwo.

Teraz to serce  zabije w Sopocie!

AleBrowar powstał w opozycji do piwnej nudy i od 2012 roku warzy piwa aromatyczne, wyraziste, które dostarczają wrażeń jedynych w swoim rodzaju. Teraz tych wyjątkowych piw można spróbować w Sopocie – trzeci w Polsce lokal marki został właśnie otwarty przy ul. Podjazd 11. 


Matylda Promień

AleBrowar Sopot to obowiązkowy punkt na piwnej mapie Polski. Po Gdyni i Wrocławiu przyszedł czas na rodzinne miasto Michała Saksa, założyciela AleBrowaru. To właśnie w Sopocie Michał dorastał. To tu w rodzinnym domu warzył pierwsze piwa. W domowej piwnicy nastawiał wina i miody pitne. To tu rodziły się marzenia i plany. Michał Saks od początku szedł na przekór koncernowym piwom. Chciał przerwać dominację wielkich firm, które ograniczając koszty produkcji, tworzyły produkt nijaki i bez charakteru. AleBrowar zapoczątkował piwną rewolucję i modę na picie piw rzemieślniczych, która trwa do dziś.

Jaki będzie AleBrowar Sopot? To miejsce, które zrywa ze stereotypowym wyobrażeniem pubu. Wnętrze jest przestronne, dynamiczne, z wielkimi oknami, z których widać miasto, dworzec i przejeżdżające pociągi. Lokal położony jest tuż przy głównym szlaku, ale na tyle z boku, że tworzy wrażenie miejsca kameralnego. We wnętrzu dominuje drewno, sprawiając, że jest tu przytulnie i ciepło. Przez witryny widać bar specjalnie obniżony, by nie tworzyć niepotrzebnej bariery między gośćmi a obsługą. 

Na miejscu znajdziemy 13 nalewaków, a na nich najlepsze piwa z ciągle rozwijającej się oferty AleBrowaru. Na stałe na kranie zagości lekkie i bardzo pijalne Lady Blanche. Piwo w stylu witbier z dodatkiem kolendry i skórki pomarańczy. Rowing Jack, który jest już klasyką, jeśli chodzi o styl IPA, czy zupełnie nowe piwa z serii DDH, które są tak aromatyczne i soczyste, że ciężko jest przestać je pić.

- Chcemy tworzyć miejsce, w którym goście będą się dobrze czuli. Gdzie będą mogli napić się dobrego piwa, zaserwowanego w odpowiedniej temperaturze i w specjalnie przygotowanym do tego szkle. Chcemy by piwo, było źródłem doświadczenia, by dawało radość i przyjemność. Dla nas człowiek jest najważniejszy. Jest w centrum naszych działań. To z myślą o ludziach warzymy piwo. Chcemy dawać ludziom radość - mówi Michał Saks. 

AleBrowar Sopot to przede wszystkim zakątek dla tych, którzy lubią innych ludzi. Będzie to miejsce idealne dla tych, co szukają wartości w różnorodności, a nie tylko wartościujących. Dla tych, którzy w odmiennościach widzą klucz do lepszego zrozumienia świata, a nie zagrożenia. AleBrowar Sopot to miejsce, gdzie ludzie będą się ze sobą spotykać, dzielić przeżyciami i emocjami. Po prostu być ze sobą.

Lokal w Sopocie będzie pierwszym barem AleBrowaru, w którym oprócz piwa pojawi się także jedzenie - będzie można tutaj zjeść chrupiącą, wykonaną na cienkim cieście pizzę. Wszystko od podstaw będzie robione na miejscu. Jak w każdym barze AleBrowaru i tutaj będzie można kupić piwa na wynos. W trzech wielkich lodówkach znajdziemy szeroką ofertę piw butelkowych, zarówno z polskich, jak i zagranicznych browarów. W ciągu dnia bar będzie działać trochę jak bottle shop, gdzie piwa na wynos sprzedawane będą w cenach sklepowych.

Na tym nie koniec atrakcji. Właściciele AleBrowaru stawiają na jakość i świeżość piwa, dlatego regularnie będzie się tu odbywać akcja #DrinkFresh. Oznacza to, że piwo trafi do waszej szklanki w czasie krótszym niż 6 godzin od momentu nalania go w browarze. Dzięki temu można spróbować jak smakuje piwo praktycznie prosto z tanku. Świeższe nie będzie. Takie piwo ma w sobie więcej aromatu i jest niezwykle wdzięcznym towarzyszem spotkań i długich rozmów. Do zobaczenia w Sopocie przy ul. Podjazd 11!

101
02/2019

Z wykształcenia jest rzeźbiarką, maluje też obrazy, ale największą satysfakcję daje jej pisanie. Ma na swoim koncie kilkanaście powieści i opowiadań.