Domowe Melodie

piątek, 24 Marzec 2017
godz. 20:00
Miejsce: Stary Maneż

"Domowe Melodie" - wybuchowe trio Justyna "Jucho" Chowaniak - pomysłodawczyni, autorka tekstów, kompozytorka, wokalistka i pianistka, Staszek Czyżewski (kontrabas, akordeon) oraz Kuba Dykiert (perkusja, gitara) zagrają 24 marca w Starym Maneżu.

"Domowe melodie" to projekt kilkunastu własnoręcznie nabazgranych i skomponowanych piosenek stworzonych w domowym zaciszu. 

Wszystko zaczyna się w 2012 roku, kiedy do sieci trafia klip do utworu "Zbyszek" - przypadkowo nagrany fragment próby szybko staje się internetowym hitem. Za nim ukazuje się debiutancki, samodzielnie wydany album. Pojawiają się pierwsze koncerty, pierwsze sukcesy i wyróżnienia. Jednym z nich jest debiut piosenki "Grażka" na drugim miejscu legendarnej Listy Przebojów Trójki, która tydzień później zdobywa szczyt. Ich głos dotarł do samej Kasi Nosowskiej, która zauroczona twórczością zespołu zaprosiła ich do udziału w Męskim Graniu. Udało im się również rozkochać w sobie magiczną Islandię, na którą zespół został zaproszony latem 2013, aby zagrać 5 wyjątkowych koncertów w różnych częściach wyspy.

Na specjalne zaproszenie Ambasady Polskiej w Lizbonie zespół w czerwcu 2014 roku zagrał wyjątkowy koncert oraz wziął udział w serii spektakli Instytutu B61. „Domowe" zapisały się również na kartach historii festiwalu Open’er, dając trzy lata z rzędu zdaniem wielu jedne z najlepszych koncertów każdej z edycji.17 grudnia 2014 roku po ponad półrocznej przerwie i ku zaskoczeniu wszystkich, zespół wydaje swoją drugą, tym razem podwójną płytę, na której znajdują się 22 nowe piosenki. Album „3” , podobnie jak debiutancka płyta, wygrywa głosami czytelników portalu Uwolnij Muzykę w plebiscycie na Najlepszą Polską Płytę 2014.

W lutym 2015 Domowe Melodie oficjalnie rozpoczęły długo wyczekiwaną trasę koncertową po Polsce. Pojawiają się na scenach kolejnych festiwali, takich jak SLOT Art w Lubiążu, GoodFest w Dębicy, Olsztyn Green Festival czy Woodstock Festival w Kostrzynie. Latem 2016 roku ponownie biorą udział w koncertach Męskiego Grania. Po kilkumiesięcznej przerwie wracają do swojego żywiołu, jakim niewątpliwie są koncerty na żywo.

Do wyróżnień i nagród dotychczas przyznanych Justynie, Staszkowi i Kubie należą:
Debiut Roku 2012 według czytelników musicis.pl
Polska Płyta Roku 2012 według czytelników uwolnijmuzyke.pl
Singiel Roku 2013 dla piosenki “Grażka” według czytelników onet.pl
Najlepsza Polska Trasa Koncertowa 2013 według czytelników portalu Brand New Anthem
Nagroda transVOCALE Frankfurt 2013 przyznawana we Frankfurcie dla najlepszego artysty z Polski
Druga Nagroda Cover AWARTS dla najlepszej okładki polskiej płyty 2013
Polska Płyta Roku 2014 według czytelników uwolnijmuzyke.pl

Dziś Domowe Melodie są swoją unikatową marką. Wymieniani są jednym tchem z najpopularniejszymi obecnie artystami w naszym kraju. Zespół stanowi swoistą mieszankę wybuchową, grają i śpiewają co im na sercu leży. Piękna muzyka, liryczne i zaangażowane, często ironiczne teksty – to siła Domowych Melodii.

- Bilety :

Sprzedaż biletów w:

INTERTICKET, KUP BILECIK, EVENTIM

Ceny biletów:

BILETY: do 23.03.2017 miejsca stojące 45 zł miejsca siedzące numerowane antresola - 60 zł loża dla 5-u osób - 300 zł loża dla 10-u osób - 600 zł w dniu koncertu miejsca stojące 55 zł miejsca siedzące numerowane antresola - 70 zł loża dla 5-u osób - 350 zł loża dla 10-u osób - 700 zł