BOTO Wild Jam: Leszek Kułakowski i goście / between.pomiędzy

czwartek, 17 Maj 2018
godz. 21:30
Miejsce: Teatr Boto

Kolejna odsłona BOTO Wild Jam. Tym razem gospodarzem będzie Leszek Kułakowski, który zagra w składzie:

Adam Żuchowski - kontrabas
Roman Ślefarski - perkusja
Darek Herbasz - saksofon
Leszek Kulakowski - pianino
& goście

***
Leszek Kułakowski – kompozytor, pianista jazzowy, teoretyk muzyki, pedagog, zwany przez krytykę „wizjonerem jazzu”. Kompozytor ponad 150 utworów jazzowych na zróżnicowane obsady instrumentalne i instrumentalno-wokalne, od zespołów jazzowych po big-bandy i orkiestry symfoniczne. Tworzy także muzykę współczesną, jest zwany guru „trzeciego nurtu” – łączącego muzykę współczesną z jazzem. 
Jest profesorem zwyczajnym, kierownikiem i założycielem kierunku jazz i muzyka estradowa Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Prowadzi klasę kompozycji i Big Band AM w Gdańsku. 
W twórczości kompozytorskiej zafascynowany jazzem, traktowanym jako tworzywo uniwersalnej narracji muzycznej. W małych formach jazzowych eksperymentuje z materią dźwiękową łącząc treści jazzowe z aleatoryzmem, serializmem, polimodalizmem i politonalnością. Fascynacja muzyką i osobowością Krzysztofa Komedy inspiruje Kułakowskiego do organizacji Komeda Jazz Festival, by kultywować i rozwijać twórczo dzieło Krzysztofa Komedy, zwanego "Chopinem Jazzu". 

***
Bilety: 20 zł
Bilety online: http://teatrboto.bilety.interticket.pl
1 bilet = 1 bourbon Wild Turkey do odbioru w barze.

Muzycy biorący udział w jam session – wstęp wolny.

***
pozostałe wydarzenia w ramach BETWEEN w BOTO:
https://www.facebook.com/events/161454634551669/permalink/161454647885001/?notif_t=page_post_reaction&notif_id=1524488664111556

więcej informacji i program całego Festiwalu:
www.between.org.pl
BETWEEN.POMIĘDZY