Prestiż patronuje

Tydzień z Teatrem „Bagatela” w GTS-ie

Miejsce: Gdański Teatr Szekspirowski
(godz. 19.00) sobota, 27 luty 2016

Już 27 lutego na deskach GTS rozpocznie się Tydzień z Teatrem „Bagatela” w Krakowie w ramach cyklu Teatry Polskie!
Tym razem zobaczymy 3 spektakle. Będą to:


Tramwaj zwany pożądaniem - 27 lutego 2016, godz. 19.00

Trójkąt miłosno-nienawistny w dusznej i lepkiej atmosferze Nowego Orleanu końca lat 40. Pod oknami mieszkania Stelli i Stanleya Kowalskich przejeżdża tramwaj zgodnie z miejscowym zwyczajem nazwany „Pożądaniem”. Pewnego dnia wysiada z niego starsza siostra dziewczyny, zmysłowa Blanche DuBois, konfabulantka i nimfomanka. Ale czy na pewno możemy ją tak zaszufladkować? Wielopłaszczyznowa osoba Blanche wciąż budzi kontrowersje i sprzeczne interpretacje. Trudno jest ją polubić, jeszcze trudniej ustosunkować się do niej, ale niemożliwym jest przejść koło niej obojętnie. Przedłużająca się wizyta w domu siostry i szwagra powoduje rosnące napięcie między bohaterami, które nieubłaganie doprowadza do tragicznego finału.

Czas trwania: 2h 50 min ( jedna przerwa )
Bilety:
Strefa A – N 100/U 75 zł
Strefa B – N 80/U 60 zł
Strefa C – N 70/U 55 zł
Strefa D – N 45/U 35 zł

Układ - 28 lutego 2016 , godz. 19.00

Eddie Anderson jest doskonałym produktem społeczeństwa dobrobytu: ma pieniądze, sławę, rodzinę i kochankę. Żeby dodać sytuacji pikanterii, Eddie Anderson jest doskonałym producentem społeczeństwa dobrobytu: pracuje w agencji reklamowej. Cynicznie konsumuje i nakłania do konsumpcji, dopóki nie zapragnie po wpływem bezkompromisowej Gwen wyrwać się z zaklętego kręgu – czy też układu – i odzyskać siebie, nawet za cenę śmierci. Gorzej: za cenę utraty majątku i pozycji towarzyskiej. Jednak nie jest to kolejna opowieść o odkupicielskiej sile miłości, ani też o wyzwalającym odrzucaniu masek. Zamiast romantycznego idealizmu mamy w niej dotkliwy realizm. „WSZYSCY UDAJEMY, ŻE LUBIMY RZECZY, KTÓRE BUDZĄ W NAS WSTRĘT. ZWYKLE UDAJEMY TAK DŁUGO, ŻE ZAPOMINAMY O WSTRĘCIE. I to jest właśnie cywilizacja. Nic lepszego nie wymyślono póki co”.

Czas trwania: 2h 30 min ( jedna przerwa )
Bilety:

Strefa A – N 80/U 55 zł
Strefa B – N 55/U 40 zł
Strefa C – N 40/U 25 zł
Strefa D – 20 zł

Ławeczka - 29 lutego, godz. 19.00
 

On – Jura, Kola, Alosza lub Fiedia (zależy od sytuacji), monter konstrukcji stalowych w wiecznej delegacji lub zaopatrzeniowiec wirtuoz (przynajmniej tak się przedstawia), względnie kierowca autobusu podmiejskiego; rozwodnik i erotoman ze skłonnością do alkoholu, który wkłada całą duszę w każdy romans – nawet dwugodzinny.

Ona – Wiera, kontrolerka jakości w fabryce trykotaży, rozwódka z synem i pamięcią fotograficzną, nieuleczalna romantyczka oraz – jak sama twierdzi – nienormalna idiotka, oddająca obcym klucze do mieszkania.

Pewnego popołudnia spotykają się w parku… a w interpretacji Ingmara Vilqista: w muzeum.

Czas trwania: 1h ( bez przerwy )
Bilety:

Strefa A – N 80/U 55 zł
Strefa B – N 55/U 40 zł
Strefa C – N 40/U 25 zł
Strefa D – 20 zł

Bilety do nabycia w kasie Teatru oraz na stronie
http://bilety.teatrszekspirowski.pl/.