Joanna Duda solo

środa, 04 Lipiec 2018
godz. 21:00
Miejsce: Teatr Boto

Powołała do życia między innymi J=J (duet z Jankiem Młynarskim), AuAuA i - całkiem niedawno - autorskie TRIO (Maks Mucha- kontrabas, Maks Andrzejewski - bębny). Od początku współpracuje z Wojtkiem Mazolewskim w jego Kwintecie (platynowa płyta - "Polka" i złota płyta "Chaos Pełen Idei" w 2017). Wykonuje także współczesną muzykę klasyczną z Lutosławski Piano Duo i Mischą Kozłowskim (płyta "Unchained" z kompozycjami Juliusa Eastmana wyróżniona przez magazyn pizzicato oraz nominowany do International Classical Music Awards 2016).

Wielokrotna stypendystka Kulturalnego Miasta Gdańska, nominowana do wielu nagród, m.in. TVP “Gwarancje Kultury” w kategorii “Debiut Roku” oraz do “Plus Grand Prix Jazz Melomani” w kategorii “Nadzieja Melomanów”.

W twórczości solowej artystka porusza się na styku elektroniki i akustyki, improwizując w klasyczny sposób na fortepianie jak i włączając w to oryginalne brzmienia starannie przygotowanych sampli; jednocześnie nie stroniąc od brzmień syntetycznych.
Joanna Duda ma na koncie setki koncertów w odsłonach solowych i zespołowych. Występowała między innymi w Tokio, Kaliningradzie, Pekinie, Singapurze, Delhi, Szanghaju, Istambule, Bukareszcie, Budapeszcie, Berlinie, Weimarze, Londynie, Dublinie, Oslo, a nawet na Grenlandii. Komponuje i produkuje muzykę również do spektakli teatralnych (Krzysztof Garbaczewski, Teatr Amareya, Piotr Borowski).

Muzyka, którą Joanna Duda zaprezentuje na koncercie, to elektroniczno - akustyczna improwizacja na bazie materiału z jej nadchodzącej płyty. Będzie to mieszanka brzmień autorskich sampli, które Joanna pieczołowicie gromadzi, uzyskując z nich dźwiękowe kolaże pełne odniesień do muzyki współczesnej, elektroniki, muzyki klasycznej oraz nurtu lo - fi, okraszone niecodzienną pianistyką.

Joanna Duda - pianistka, kompozytorka, artystka wizualna. 

BILETY:
>>> 30 zł
>>> online: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/