XXANAXX akustycznie

wtorek, 17 Kwiecień 2018
godz. 19:00
Miejsce: Filharmonia Kaszubska w Wejherowie

Poprzednie lata były dla zespołu Xxanaxx bardzo udane – to liczne występy na najbardziej znanych festiwalach m.in. Kraków Live Festival, Męskie Granie czy H&M Dworzec oraz wypełnione po brzegi koncerty w ramach tras.

Właśnie ruszyli w nową trasę pt. „Ciepło”. To wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju okazja by usłyszeć innowacyjną, bo akustyczną wersję Xxanaxxu. Zespół przygotował specjalne aranże, dzięki którym znane wszystkim piosenki będzie można usłyszeć w zupełnie nowej odsłonie.

Podstawowy skład zespołu został wzbogacony o instrumenty smyczkowe i dodatkowe efekty wizualne. Reszta zespołu pady oraz komputerowe brzmienia zamieniła na gitary oraz bas.

XXANAXX to duet z Warszawy, który tworzą wokalistka Klaudia Szafrańska i producent Michał Wasilewski znany jako Atari WU. Wszystko zaczęło się, gdy Klaudia rozglądała się za odpowiednim producentem. Michał zaś poszukiwał wokalistki o nietypowym, charakterystycznym głosie. Ich ścieżki skrzyżowały się w 2012 i już po kilku miesiącach światło dzienne ujrzał debiutancki singiel duetu zatytułowany “Disappear”. W sierpniu 2013 roku nakładem wytwórni U Know Me Records ukazała się pierwsza ep-ka XXANAXXu, z której pochodzą także utwory “Broken Hope” i “Got U Under”.
Już tylko dzięki temu wydawnictwu zespół otrzymał zaproszenia na festiwale Open’er, Audioriver, Selector, Malta czy też brytyjski The Great Escape. Do tego doszły koncerty w czołowych klubach
w całym kraju. Następną publikacją był album „Triangles”. To z niej pochodzą popularne single “Story”, “Stay” oraz “Garden”, znane z wielu anten radiowych oraz z najlepszych klubowych parkietów. Kolejnym albumem był „FRWD”. Ten bardziej popowo zorientowany materiał to także pierwsze zderzenie XXANAXXU z polskojęzycznym repertuarem. Chwilę po premierze „FWRD“ zespół rozpoczął cykl występów podczas najważniejszych letnich imprez muzycznych w kraju.
Jesienią ubiegłego roku Xxanaxx wydał nowe single: „Mniej” ft. Ras, „Surferzy” oraz „Kły”
z Quebonafide. Są one zapowiedzią zbliżającego się nowego albumu zespołu.

XXANAXX w wydaniu koncertowym to aktualnie 4-osobowy zespół, w skład którego poza Klaudią
i Michałem wchodzą wokalista i klawiszowiec Wojtek Baranowski oraz perkusista Gniewomir Tomczyk.
 

https://www.youtube.com/watch?v=zP7WHODAh5g
https://www.youtube.com/watch?v=1P-mvWSAyNQ
https://www.youtube.com/watch?v=6etk6aKXxhA