ERLEND ØYE

wtorek, 02 Czerwiec 2020
godz. 20:00
Miejsce: Gdański Teatr Szekspirowski

Do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego powraca współtwórca znanego indie folkowego duetu Kings of Convenience. Erlend Øye, norweski muzyk, wokalista takich zespołów, jak The Whitest Boy Alive, Skog czy Peachfuzz, znany też ze współpracy z Röyksopp, wystąpi w Gdańsku 2 czerwca 2020 roku w nowym wcieleniu – z sycylijskim zespołem La Comitiva.

Erlend Øye wspólnie z zespołem La Comitiva, zaprezentuje materiał, który w ostatnich latach tworzył z tymi sycylijskimi muzykami. Nie zabraknie też utworów z jego ostatniej płyty „Legao”, promowanej doskonałym singlem „Garota” oraz starszych piosenek, nagranych z Kings Of Convenience i The Whitest Boy Alive. W Polsce Norweg zagra tylko dwa koncerty – w Gdańsku i Warszawie.

Od 2012 roku, kiedy przeprowadził się do Syrakuz na Sycylii, Erlend Øye swoje muzyczne zainteresowania skupił na nowym projekcie z La Comitiva. Zachowując charakterystyczne dla Kings Of Convenience akustyczne brzmienie, łączą tradycyjne lokalne dźwięki z wpływami z Ameryki Południowej. Od początku 2018 roku zespół odbył kilka tras po Ameryce Południowej (Chile, Kolumbii, Ekwadorze, Peru, Argentynie, Brazylii, Urugwaju) oraz Europie. Erlenda Øye można by nazwać muzycznym wagabundą, przez lata swobodnie podróżującym po różnych stylach, z wyboru omijającym jednak muzyczny mainstream. Pozostaje jednym z najciekawszych współczesnych poszukujących artystów.

Albumy solowe:

2014: Legao (Bubbles)

2003: Unrest (Source / Astralwerks)

Single[edytuj | edytuj kod]

2014: Garota

2013: La prima estate

2004: The Black Keys Work

2003: Sheltered Life, Sudden Rush

Filmografia:

1997: Shooting Silvio (jako DJ

Co: Koncert Erlenda Øye w GTS

Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski

Kiedy: 2 czerwca 2020, godz. 20:00

Bilety: 69 zł (miejsca stojące)

Sprzedaż biletów rozpocznie się 6 marca 2020 (piątek) o godz. 10:00.

Bilety dostępne na stronie www.bilety.teatrszekspirowski.pl oraz w kasie teatru, ul. W. Bogusławskiego 1, czynnej codziennie w godz. 14:00 – 19:00.