Spotkanie z cyklu Miłość, Odwaga, Czułość

Celem spotkania jest pokazanie, że w bardzo prosty sposób możemy sobie radzić ze stresem, lękiem, strachem. Ostatni czas pokazał nam, że w każdej chwili wszystko może się zmienić, że nasze plany i stabilizacja mogą się nagle załamać. 


30 Maj 2022

prestiz

Celem spotkania jest pokazanie, że w bardzo prosty sposób możemy sobie radzić ze stresem, lękiem, strachem. Ostatni czas pokazał nam, że w każdej chwili wszystko może się zmienić, że nasze plany i stabilizacja mogą się nagle załamać. Osoby, które dowiadują się o chorobie, zwłaszcza chorobie nowotworowej w wielu przypadkach nie radzą sobie z informacją jaką dostają od lekarza. Nie wiedzą jak tę informację przekazać rodzinie. Boją się i wstydzą zarazem. Z drugiej strony rodzina i przyjaciele osoby chorej nie wiedzą jak się zachować w tej sytuacji, nie wiedzą jak rozmawiać i czy rozmawiać. To wszystko gromadzi wokół nich niepewność i strach. 

Kolejnym dużym problemem ostatnich lat jest depresja z którą wiele osób sobie nie radzi, udając że wszystko jest w porządku, bo to przecież wstyd chodzić do psychiatry czy psychologa. 

Dla niektórych osób ogromną traumą jest porzucenie, odejście  partnera. Jest to dla nich cios z którym nie potrafią sobie poradzić. Ich dotychczasowe, poukładane życie nagle zostaje wystawione na próbę życia w samotności z brakiem stabilizacji w tle. 

A ile osób doświadczyło strachu podczas panującej pandemii. W wielu przypadkach strata pracy, bankructwo, strata bliskich, izolacja. 

No i teraz kiedy „ za płotem” mamy wojnę, która pokazuje nam jak niewiele trzeba aby stracić dorobek całego życia. 

Długo by wymieniać ile w ostatnich latach doświadczyliśmy lęku przed niewiadomą.

Zaproszeni Goście:

Małgorzata Marczewska –  obserwatorka życia, ludzi, odkryć naukowych dotyczących neuropsychologii, śledząca najnowsze technologie i ich wpływ na kształtowanie naszego życia zawodowego i osobistego. Dzieli się swoimi obserwacjami i interpretacjami tych zjawisk, pracując z organizacjami, ludźmi biznesu, mediów i sztuki. Autorka publikacji na temat projektowania myślenia, świadomości emocjonalnej, wewnętrznych strategii i kodów jakimi posługują się ludzie. Przewodniczka, nauczycielka, life designer. Mentorka, coach i trener rozwoju osobistego z 30-letnim doświadczeniem.

 

Olga Kozierowska-dziennikarka biznesowa, działaczka społeczna, mówczyni, pisarka, mentorka. Prezeska Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką. Od lat szkoli kobiety bazując na praktycznej wiedzy, badaniach w zakresie identyfikacji potrzeb rozwojowych kobiet w Polsce i na świecie oraz doświadczeniach własnych. Ekspertka od życiowych zmian. Autorka książki „Miłość to czasownik. Jak być ze sobą czulej, bliżej, dłużej".

 

Data: 4 czerwca

Godzina : 18 00

Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni

Wydarzenie jest bezpłatne